Cesta růžového trojúhelníku eBook

Fatimma.cz Cesta růžového trojúhelníku Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Cesta růžového trojúhelníku! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Cesta růžového trojúhelníku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Cesta růžového trojúhelníku.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,35 MB

ISBN: 9788074321993

POPIS
Růžovým trojúhelníkem označovali nacisté v koncentračních táborech homosexuální vězně. Rudolf Brázda byl zřejmě posledním pamětníkem jejich deportací za druhé světové války. Paragraf 175, postihující homosexualitu, znal německý říšský trestní zákoník od roku 1872, přísné postihy však zavedli až nacisté. Rudolf Brazda byl poprvé zatčen a uvězněn v Lipsku roku 1937, po vyhoštění přesídlil do Karlových Varů a po vzniku Protektorátu byl deportován do koncentračního tábora v Buchenwaldu, kde se dočkal konce války. Po osvobození se usadil ve Francii, kde si vybudoval nový domov se svým celoživotním partnerem. Jean-Luc Schwab rekonstruuje nejen Brazdův osobní příběh, nýbrž na základě pečlivé práce s prameny z českých, německých a francouzských archivů seznamuje čtenáře s fakty o pronásledování homosexuální menšiny za druhé světové války.
STÁHNOUT ČÍST
Rudolf Brázda, Jean-Luc Schwab - Cesta růžového ...
Rudolf Brázda — Jean‑Luc Schwab: Cesta růžového trojúhelníku, přel. Zuzana Dlabalová, Paseka, Praha — Litomyšl 2012 Zuzana Dlabalová, Paseka, Praha — Litomyšl 2012 Oba recenzované tituly nabízejí pohled na postavení homosexuálních lidí v poměrně nedávné minulosti.
Cesta růžového trojúhelníku | KNIHCENTRUM.cz
Homosexuálové byli také prvotřídní kořistí pro pokusy dánského doktora Carla Varneta, píše Rudolf Brázda ve své knize Cesta růžového trojúhelníku a vypráví, jak jim tento „buchenwaldský doktor Mengele" implantoval umělé žlázy do podpaží a do varlat, což někteří z nich nepřežili, i o tom, jak esesáci „růžové trojúhelníky" sexuálně zneužívali a ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY