O co šlo? eBook

Fatimma.cz O co šlo? Image

INFORMACE

Hledáte knihu O co šlo?? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2012 a autorem je Stanislav Sousedík? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: O co šlo?.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,20 MB

ISBN: 9788074292453

POPIS
Průřezový výbor studií českého filosofa a znalce středověkého a raně novověkého křesťanského myšlení prof. Stanislava Sousedíka (*1931). Výbor zahrnuje filosofické texty od roku 1965 až do současnosti, které jsou řazeny zčásti chronologicky, zčásti se však doplňují a prostupují také tematicky. Najdeme zde texty věnované např. Janu Husovi, J. A. Komenskému, T. G. Masarykovi, Z. Kalistovi, J. Patočkovi i dalším postavám a tématům českých kulturních dějin. Společným rysem všech textů je vyhraněná motivace autorova uvažování, pro nějž je filosofie ve svých různých podobách vždy nástrojem jednak kritiky, jednak racionálního vyjasňování předpokladů jím vyznávané křesťanské víry. Výbor, který vychází u příležitosti autorových 80. narozenin, je doprovázen rozsáhlým autobiografickým náčrtem.
STÁHNOUT ČÍST
168 hodin — iVysílání — Česká televize
Youtuberka, blogerka a modelka Veronica Biasiol (19) doslova zamíchala karty dvěma mužům, až jí nakonec zůstaly oči pro pláč. Ptáte se, o co přesně šlo a jak se jí to povedlo? Veronika exkluzivně promluvila pro eXtra.cz a vysvětlila, co se stalo.
168 hodin — iVysílání — Česká televize
O co šlo ? Pátá neděle postní - Smrtonosná, Smrtná, SmrtelnáPůvod zvyku je hluboce předkřesťanský, byl to obřad, který znamenal vynesení zimy a smrti a začátek nového života, oslavy ústupu zimy a vítání jara a probouzející se přírody, víra v obnovení sil a zdraví člověka i domácích zvířat.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY