Formální a transcendentální logika eBook

Fatimma.cz Formální a transcendentální logika Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Formální a transcendentální logika! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Formální a transcendentální logika a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Formální a transcendentální logika.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,28 MB

ISBN: 8070072509

POPIS
Dílo Formální a transcendentální logika, uveřejněné v roce 1929, je posledním dílem o logice, kterému mohl dát definitivní podobu ještě Husserl sám. Problematiku, které byla věnována jeho Logická zkoumání, v něm zpracoval způsobem, který odpovídá výsledné fázi jeho filosofického vývoje: v souladu s fenomenologickým pojetím ukazuje, že i pro logiku platí, že její útvary vyplývají z konstituujících výkonů subjektivního života. Logika jakožto transcendentální musí být s to vydat počet i ze subjektivního původu svých idealizačních předpokladů a ze způsobu, jakým je soudová evidence vztažena na základní půdu zkušenosti. Jedině takto může podle Husserla plnit svoji roli jakožto univerzální teorie vědy.
STÁHNOUT ČÍST
Formální | Slovník cizích slov infoz.cz
0,00 kč 0 ks zboží . filosofickÁ literatura; doporučujeme; pŘipravujeme; rekodifikace; prÁvnickÁ literatura
Formální a transcendentální logika | Odborná literatúra a ...
Olgoj Chorchoj: Logika Emoce - Rostislav Koryčánek . Designéři a architekti Michal Froněk a Jan Němeček založili společné studio - nazvané Olgoj Chorchoj - v roce 1990. Od roku 2000 jsou vedoucími Ateliéru produktového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY