Děkabristé – Anatomie nezdařeného převratu eBook

Fatimma.cz Děkabristé – Anatomie nezdařeného převratu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Děkabristé – Anatomie nezdařeného převratu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Děkabristé – Anatomie nezdařeného převratu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

NÁZEV SOUBORU: Děkabristé – Anatomie nezdařeného převratu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,96 MB

ISBN: 0

POPIS
Psal se rok 1825. V Rusku panoval despotismus, vládla neschopnost. Přípravy k převratu měly všechny znaky toho, čím Rusko bylo a mnohdy ještě je – kolosem těžce zápasícím o své mocenské postavení, bohatou zemí, jež se potácí hluboko pod úrovní chudoby...V roce 1825 se odehrála typická ruská tragedie s napínavými peripetiemi, proloženými krutostí i fraškovitými prvky, které onu tragičnost ještě umocňují. Autor mnohokrát prokázal, že právě tuto sytost dějinné epizody dovede takřka literárně zachytit, aniž by slevil z odborné úrovně zkušeného historika.
STÁHNOUT ČÍST
NLN, s.r.o. - Nakladatelství lidové noviny
Děkabristé měli v úmyslu zmocnit se s pomocí vojenského spiknutí vlády nad zemí, sesadit cara a přeměnit Rusko na konstituční monarchii či dokonce republiku. ... Děkabristé - Anatomie nezdařeného převratu. Praha: Volvox Globator, 2000.
Kniha Děkabristé - anatomie nezdařeného převratu - Trh ...
Jaroslav Šedivý. Děkabristé. Anatomie nezdařeného převratu. Redaktor Vladimír Novotný. Obálka Honza Šavrda. Sazba a e-kniha, grafická úprava PureHTML.cz
SOUVISEJÍCÍ KNIHY