Marrákeš eBook

Fatimma.cz Marrákeš Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Marrákeš! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Marrákeš a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Marrákeš.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,60 MB

ISBN: 9788075084781

POPIS
Poznejte Marrákeš s naším novým průvodcem. Na 14 trasách uvidíte to nejzajímavější: středověké hradby a medinu, slavnou mešitu, barevná tržiště, rijády, paláce, galerie, muzea, zahrady... U každé trasy najdete podrobný popis, časovou náročnost a mapku, v Marrákeši nezbytnou. Toto exotické město plné barev a vůní vás dozajista oslní. Určitě oceníte podrobnou rozkládací mapu a pár výrazů v arabštině.Na 14 prohlídkových trasách uvidíte to nejzajímavější z Marrákeše a okolí. Čekají vás středověké hradby a medina, slavná mešita, barevná tržiště, nádherné rijády a paláce nebo nová čtvrť s uměleckými galeriemi. Ale také tipy nezapomenutelné výlety do okolí, do Essaouiry a dalších měst, přes horská sedla a oázy až na kraj pouště. U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost a mapku, v Maroku nezbytnou. Atmosféru trasy dokreslují ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit, odpočinout si nebo něco zajímavého zažít.Toto exotické město plné barev a vůní vás dozajista oslní, stejně jako celé Maroko. Vydejte se za exotikou s naším průvodcem a poznejte nejkrásnější místa.Průvodce obsahuje následující trasy:Mešita Kutubíja a náměstí Jemaa el-FnaTržiště a madrasa Ibn JúsufaČtvrť MouassineJižní medinaPalác El Badi a saadské hrobkyČtvrť GuelizPark Majorelle a palmová oáza PalmeraieČtvrť MenaraProhlídka městských branPřístavní město EssaouiraV údolí řeky Ourika (přes šafránovou zahradu)Horská vesnička Imlil a Džabal Tubkal (na nejvyšší horu Maroka).Přes Tizi n’Tichka do Zagory (z hor přes oázy až na pravé duny Sahary)Přes Tizi n’Test do Taroudantu (do srdce západního Vysokého Atlasu)U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost a mapku, v Maroku nezbytnou. Jednolivé trasy si můžete přizpůsobit podle svých zájmů a nalady. V průvodci se také dozvíte, kde se ubytovat, na co si dát při pobytu pozor, jak správně nakupovat, jak ušetřit a jaké suvenýry jsou in. Zorientujete se v orientální kuchyni, v místních specialitách a zjistíte, kde jsou vyhlášené podniky. Kniha přináší také praktické turistické rady a tipy pro volný čas z oblasti kultury, zábavy, sportu i adrenalinových zážitků. Určitě oceníte velkou rozkládací mapu Marrákeše vloženou pod klopami obálky a pár výrazů v arabštině.Obsah9 podrobně popsaných prohlídkových tras městem a 5 výletů do okolí.Podrobná rozkládací mapa Marrákeše, mapka okolí města.Historické poznámky, kultura, film, užitečné fráze v arabštině.Praktické informace a tipy na cestu.Kde se ubytovat, najíst a nakoupit.Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
STÁHNOUT ČÍST
Marrákeš - kolektiv autorů | Databáze knih
Marrákeš, Rady a tipy na dovolenou do destinace Maroko - aktuální počasí, měnové kurzy, roaming, hotely a další. Nechte si poradit než vyrazíte!
Marrákeš - kolektiv autorů | Databáze knih
Marrákeš nabízí spoustu skvělých parků a zahrad, ať už k procházkám a obdivování subtropické květeny, tak i k odpočinku. Rozhodně doporučuji navštívit alespoň jednu zahradu. Majorelle Garden - 12 akrová zahrada se spoustou květeny z celého světa. Určitě stojí za zmínku krásné kaktusy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY