Jan Žižka eBook

Fatimma.cz Jan Žižka Image

INFORMACE

Hledáte knihu Jan Žižka? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Petr Čornej? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Jan Žižka.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,43 MB

ISBN: 9788074329906

POPIS
Žižkův nový životopis vychází u příležitosti 600. výročí výbuchu husitské revoluce a napravuje bilanci české historiografie, jež po husitské tetralogii Františka Šmahela nepřišla s fundovaným vědeckým dílem na toto vzrušující téma již čtvrt století. Čtenář dostává do rukou druhou nejrozsáhlejší práci o Žižkovi, navazující na téměř devadesát let staré monumentální dílo Josefa Pekaře, jehož výsledky s využitím nejnovějších badatelských poznatků doplňuje, koriguje i překonává.Velká Žižkova biografie z dílny respektovaného znalce husitské doby představuje nepřemoženého hejtmana v netradičním světle. Příběh nejslavnějšího českého vojevůdce se odehrává na pozadí barvitého dějinného panoramatu, jež pomáhá porozumět Žižkovu vnitřnímu světu a motivaci jeho činů. Husitský válečník vystupuje na stránkách knihy jako polní velitel, jehož fenomenální úspěchy vyrůstají nejen z geniálního strategického uvažování a jedinečné schopnosti zvolit překvapivá řešení, ale i z oddanosti jeho bojovníků a nesporného charismatu, které mu nemohou upřít ani jeho nepřátelé. Sám sebe přitom vnímá jako hluboce věřícího bojovníka, naplňujícího boží vůli vždy a všude. Již v průběhu svého života se stává ikonou stoupenců husitského programu a zároveň objektem nenávisti svých protivníků.
STÁHNOUT ČÍST
Jan Žižka (1955) - FDb.cz
Jan Žižka z Trocnova, český válečník a husitský vojevůdce, jedna z nejslavnějších postav české historie vůbec, muž, jenž je v době své největší slávy nazývaný „husitský kníže", přichází na svět někdy kolem roku 1360 v jižních Čechách, v Trocnově, na Českobudějovicku, v rodině svobodného zemana Řehoře.
Jan Žižka (1955) | ČSFD.cz
Jan Žižka bude velkolepá historická podívaná, která se ale bude točit hodně kolem doby, kdy byl Žižka žoldnéř a voják a moc se o něm neví. Už tehdy ale platil za výborného stratéga a i díky tomu se dostal do služeb šlechtice, jenž byl jedním z nejbližších rádců krále.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY