O obězích nebeských sfér eBook

Fatimma.cz O obězích nebeských sfér Image

INFORMACE

Trávit čas knihou O obězích nebeských sfér! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu O obězích nebeských sfér a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: O obězích nebeských sfér.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,97 MB

ISBN: 9788074652172

POPIS
Kniha přináší komentovaný český překlad první knihy epochálního díla Mikuláše Koperníka (1473–1543) O obězích nebeských sfér, které vyšlo tiskem poprvé v Norimberku roku 1543. Překlad spolu s komentářem a poznámkami pořídil již v sedmdesátých letech 20. století náš vůbec nejvýznamnější historik astronomie, a kopernikanismu zvláště, Zdeněk Horský (1929–1988). V češtině však první kniha Oběhů vychází v upravené podobě teprve nyní. Jako úvod k překladu slouží další Horského text, původně samostatná knížečka Mikuláš Koperník. Profil významné osobnosti renesanční doby. Přestože poprvé vyšla jako jedna z mnoha menších publikací ke Koperníkovu výročí v roce 1973, stále představuje fundovaný a čtivý úvod do problémů spojených s Koperníkovým dílem.
STÁHNOUT ČÍST
O obězích nebeských sfér / Nejlevnější knihy
Anotace knihy. Obálka knihy Mikuláš Koperník: O obězích nebeských sfér Autor: Nakladatelství Kosmas. Kniha přináší komentovaný český překlad první knihy epochálního díla Mikuláše Koperníka (1473-1543) O obězích nebeských sfér, které vyšlo tiskem poprvé v Norimberku roku 1543.
Mikuláš Koperník, O obězích nebeských sfér. První kniha ...
O obězích nebeských sfér - Koperník Mikuláš - Kniha přináší komentovaný český překlad první knihy epochálního díla Mikuláše Koperníka (1473-1543) O obězích nebeských sfér, které vyšlo tiskem poprvé v Norimberku roku 1543. Překlad spolu s komentářem a
SOUVISEJÍCÍ KNIHY