Komedie omylů eBook

Fatimma.cz Komedie omylů Image

INFORMACE

Hledáte knihu Komedie omylů? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je William Shakespeare? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Komedie omylů.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,79 MB

ISBN: 9788071082989

POPIS
Jedna z nejranějších Shakespearových komedií je virtuózní situační fraškou, v níž hlavní postavy dvojníků rozpoutají kolotoč zaměněných identit, v němž nikdo neví, kdo je kdo. V tomto divadelně virtuózním kolotoči ztrát a nálezů nakonec manžel najde ztracenou manželku, bratr najde bratra, otec své syny a synové svého otce a svou matku. Jako každá shakespearovská komedie vypovídá Komedie omylů o zdání a skutečnosti, o iluzi a realitě, o tom, co se zdá být a co skutečně je. Všechny omyly Komedie omylů se v závěru hry vysvětlí a život v Efesu se může vrátit do obvyklých kolejí. Stačí však jen nepatrně pootočit úhel pohledu, aby se bláznivý mumraj Komedie omylů proměnil v absurdní, groteskní, téměř komiksový horor, odehrávající se ve velkém blázinci, jímž je jeviště svět.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Komedie omylů - William Shakespeare | Knihy.ABZ.cz
Komedie omylů Nejkratší Shakespearova divadelní hra, která má slovo komedie přímo v názvu. Dramatická anekdota o dlužníkovi, jenž má být popraven, pokud nesežene včas dlužnou částku.
Národní divadlo přichystalo Komedii omylů - iDNES.cz
Jako každá shakespearovská komedie vypovídá Komedie omylů o zdání a skutečnosti, o iluzi a realitě, o tom, co se zdá být a co skutečně je. Všechny omyly Komedie omylů se v závěru hry vysvětlí a život v Efesu se může vrátit do obvyklých kolejí.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY