Čína eBook

Fatimma.cz Čína Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Čína! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Čína a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Čína.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,10 MB

ISBN: 9788074620799

POPIS
Čína je zemí kontrastů. Stopy velké a pestré minulosti doprovázejí svědectví o pohnutých dějinách moderní, komunistické Číny. Dynamický ekonomický rozvoj přítomnosti se odehrává v souřadnicích strnulého totalitárního režimu. Bohatství některých velkoměst konstrastuje s chudobou velké části čínského venkova. Bohatý Hongkong fascinuje stejně jako mystická Lhasa. Tyto i další protiklady se zrcadlí v dalším průvodci z oblíbené řady ROUGH GUIDE. Na bezmála jednom a půl tisíci stranách je zachycena veškerá rozmanitost této pozoruhodné země, jejíž kultura je nám vzdálená a zároveň na nás působí neodolatelným kouzlem. První věc, která návštěvníka Číny udeří do očí, je neobyčejná hustota jejího obyvatelstva. V centrální a východní Číně se zdá, že se vesnice, městečka a velkoměsta kolem šedivých artérií rušných dálnic napojují jedno na druhé. To je samotné srdce Číňanů - etnických Chanů, svět jídelních hůlek, čaje, střevíců, milionů jízdních kol, hemžících se davů, chaotických vlakových nádraží, chrámů s oblaky vonného kouře, rudých vlajek a vůně sazí a smaženého doufu. Když se od těchto hlavních měst vydáte na západ nebo na sever, hustota i složení populace se začne měnit: rozsáhlé oblasti lidové republiky neobývají „Číňané“, ale více než dvě stovky nejrůznějších národnostních menšin, od animistických horských kmenů až po městské muslimy. Tady začíná nad městy dominovat krajina: zelená rýžová políčka a mlžné vrcholky kopců na jihozápadě, vyprahlé, epické výhledy kolem staré Hedvábné cesty na severozápadě a majestátní velehory Tibetu.
STÁHNOUT ČÍST
Kuřecí čína recept - TopRecepty.cz
Mao Ce-tung věřil, že Čína je schopná rychlé industrializace, pokud se podpoří ideologicky a bude ji doprovázet reorganizace výroby. Nejen ve velkoměstech, ale i na vesnicích se měly využívat nevyužité pracovní síly - stejně jako jakékoliv přebytky měly směřovat do těžkého průmyslu, zejména do oceláren.
Čína - Wikipédia
Čína nabídla odškodnění chovatelům exotických zvířat, mají ukončit činnost 19. května 2020 Čínská provincie Chu-nan jako první v zemi nabídla lidem, kteří chovají exotická zvířata na maso,...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY