Kde vládnou stíny eBook

Fatimma.cz Kde vládnou stíny Image

INFORMACE

Kde vládnou stíny je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Michael Ridpath. Přečtěte si s námi knihu Kde vládnou stíny na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Kde vládnou stíny.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,47 MB

ISBN: 9788072227990

POPIS
Michael Ridhpath napsal tajemný detektivní příběh Kde vládnou stíny. Kořeny současné vraždy sahají do minulosti tak dávné, že ji známe jenom z mýtů a legend do kolébky vikinské mytologie – na Island.Třicátník Magnus je špičkovým americkým policistou, který se dostane do patové situace: jde po něm nebezpečný zločinecký gang a několikrát vyvázne životem jen o vlásek. Když se jeho nadřízenému dostane na stůl kopie žádosti islandské policie o pomoc zkušeného amerického policisty, rozhodne se zabít dvě mouchy jednou ranou. Vyhoví ostrovanům tím, že jim pošle muže se znalostí islandštiny a zároveň zachrání svého podřízeného.Na chatě u jezera se najde mrtvola univerzitního profesora. Zpočátku se zdá, že profesora- sukničkáře nejspíš odpravila jedna z žárlivých milenek nebo sama manželka, ale vyšetřování případu se brzy začíná zamotávat. V univerzitních kruzích se proslýchá, že zavražděný objevil jistý dávno ztracený rukopis se ságou, jež vypráví o prstenu s podivuhodnou mocí. Sága by mohla být natolik cenná, že by se pro ni mohlo i vraždit. Ale zdá se, že skutečnost je ještě mnohem tajuplnější. V rukopisu se zřejmě skrývala informace, která stála profesora život. Pro Magnuse se vyšetřování brzy stává posedlostí, zvláště když se ukáže, že by současná kauza mohla mít souvislost s vraždou jeho otce před dvaceti lety, která nebyla nikdy uspokojivě objasněna. A tak se v nehostinné islandské přírodě, mezi uzavřenými a nedůvěřivými ostrovany, pouští do honičky s přeludem, jehož stín kdysi dopadl i na pracovní stůl J. R. R. Tolkiena. Autorovi knihy se podařilo propojením detektivní zápletky a starých mýtů vytvořit mysteriózní příběh, který se čte doslova jedním dechem. Náměty ze severských ság, vikinské a starogermánské mytologie, Wagnerových oper a Tolkienova Pána prstenů se setkávají v moderním příběhu o tajemství, ovládajícím dodnes život odlehlého ostrova.
STÁHNOUT ČÍST
Svět zlodějů 3: Stíny Asyla - V. N. McIntyre, C. J ...
Kniha: Kde vládnou stíny (Michael Ridpath). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
Kniha: Kde vládnou stíny - Michael Ridpath | Knihy.ABZ.cz
Krigl Kde ženy vládnou - Karásková Kateřina, Bird Simon, Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost.Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy!Nápaditý cestopis vás zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur.Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY