Svazek Dialog eBook

Fatimma.cz Svazek Dialog Image

INFORMACE

Svazek Dialog je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Svazek Dialog na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Svazek Dialog.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,77 MB

ISBN: 8071857890

POPIS
V letech 1969 – 1989 vedla StB svazek na Pavla Kohouta, který obsahuje na 7 000 stran. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších materiálů podobného typu. Jeho zpracování a vydání podstatných částí je významným dokumentem, svědčícím o praktikách i úrovni StB a jejího boje proti "vnitřnímu" i "vnějšímu" nepříteli v 70 a 80. letech. Kniha chce na příkladu Kohoutova svazku ukázat, jakým způsobem StB shromažďovala informace a jakého byly druhu. Pavel Kohout byl od roku 1969 jedním z ostře sledovaných disidentů. V roce 1979 byl zbaven státního občanství a přinucen žít v emigraci. Jeho svazek tak dokumentuje nejen "domácí praktiky" StB a "vytěžování" informátorů, ale i její operace v zahraničí. A obsahuje také materiály týkající se jejích provokačních akcí spojených s vydíráním a nastraženou bombou. Knihu edičně připravil Radek Schovánek, bývalý pracovník ÚDV.
STÁHNOUT ČÍST
Tajné akce StB: Akce Dialog — Česká televize
Zmíněn v publikaci SCHOVÁNEK, Radek: Svazek Dialog: StB versus Pavel Kohout. Praha−Litomyšl 2000, s. 268. 5) Viz: Evidenční podklady zveřejněné podle § 7 zákona 107/2002 Sb.: Jitka Keilberthová , nar. 25. 9. 1931, byla registrována jako tajný spolupracovník 12. listopadu 1960, registrační číslo 11755, krycí jméno JULKA.
Kniha: Svazek Dialog | Knihy.ABZ.cz
Filosofie o Bohu. Předběžně a zhruba řečeno, filosofická řeč o Bohu se utváří třemi základními způsoby. Monologická filosofie, nezávisle na tom, zda sama sebe formuluje kosmocentricky, antropocentricky nebo teocentricky, je bytostně určena tím, že jejím východiskem, středem a účelem je v každé z uvedených variant člověk.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY