Světová ekonomika eBook

Fatimma.cz Světová ekonomika Image

INFORMACE

Světová ekonomika je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor David Martinčík. Přečtěte si s námi knihu Světová ekonomika na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Světová ekonomika.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,16 MB

ISBN: 8071793116

POPIS
Devadesátá léta znamenají ve světové ekonomice radikální proměny. Mění se samotný charakter světové ekonomiky, a to ve všech segmentech: prvcích, vztazích i mechanismech.Cílem autorů bylo zachytit světovou ekonomiku v současné etapě vývoje (od roku 1990), a to komplexně, v celé její šíři, v rámci probíhajících změn.Jednotlivé kapitoly jsou věnovány obecným charakteristikám světové ekonomiky, globalizaci světového hospodářství, medzinárodnímu pohybu kapitálu, finančním krizím, medzinárodnímu měnovému systému, úloze WTO, nezaměstnanosti a medzinárodní migraci osob, hlavním centrům světového hospodářství, ekonomice USA, ekonomickému vývoji v Japonsku, nové etapě ve vývoji západoevropských integračních procesů, Evropské měnové unii, zapojení ČR do integračních procesů v západní Evropě. Pozornost je zaměřena rovněž na problematiku transformujících se ekonomik, neboť právě změny ve východní Evropě odstartovaly novou globální situaci ve světe a novou etapu ve vývojo světového hospodářství. Jsou zachyceny taky nové jevy a tendence v rozvojovém světe.
STÁHNOUT ČÍST
Světová ekonomika už je v recesi, odráží se v ní epidemie ...
1. Pojem „světová ekonomika" (SE) 2. Podmínky vzniku SE 3. Vývojové etapy SE 4. Diferenciační proces a struktura světové ekonomiky Pojem světová ekonomika Chápán ve dvou rovinách: Vědní obor, resp. Disciplína (studijní obor) Aplikovaná vědní disciplína Mladá vědní disciplína Vznikla ve 20.
Světová ekonomika | Knihy.ABZ.cz
Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Naučná literatura > Ekonomie, obchod, finance > Světová ekonomika.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY