U Hitlerova stolu eBook

Fatimma.cz U Hitlerova stolu Image

INFORMACE

U Hitlerova stolu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Rosella Postorino. Přečtěte si s námi knihu U Hitlerova stolu na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: U Hitlerova stolu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,56 MB

ISBN: 9788020451200

POPIS
Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala. Jejím příběhem se Rosella Postorino inspirovala při napsání strhujícího románu, který v Itálii obdržel řadu cen a byl přeložen do mnoha jazyků.Německo, rok 1943. Mladá Rosa odjede po smrti rodičů z rozbombardovaného Berlína na venkov, k rodině manžela Gregora, který bojuje na ruské frontě. Tam ji spolu s dalšími devíti ženami najmou na práci ochutnávačky pro Adolfa Hitlera. Dvakrát denně musejí dívky hrát smrtící ruletu a ochutnávat pokrmy, které míří na vůdcův stůl. V neustálém strachu ze smrti vznikají mezi ženami pevná, i když ne vždy harmonická pouta. Nejednoznačný je i Rosin vztah k nadporučíkovi Zieglerovi, který v mladé dívce začne vzbuzovat kromě strachu i touhu.Rosella Postorino odvážně proniká do nejednoznačnosti lidských vztahů a potřeb a klade si otázku, co znamená být a zůstat člověkem. Vypráví neuvěřitelný osud ženy v pasti, bezbranné vůči násilí v okolním světě, a přesto plné mládí, vášně a touhy po přežití.
STÁHNOUT ČÍST
Co na zed u stolu | Sleviste.cz
Inzerát U Hitlerova stolu v okrese Přerov, cena 160Kč, od Michaela Zdařilová na Sbazar.cz. Popis: Nabízím k prodeji knihu U Hitlerova stolu. Je čtená ale ve skvělém stavu. Neponičená. Cena včetně poštovného.
Adolf Hitler a jeho zvyky u jídleního stolu. Jaké byly?
Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY