Čáslavská eBook

Fatimma.cz Čáslavská Image

INFORMACE

Čáslavská je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jan Novák. Přečtěte si s námi knihu Čáslavská na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Čáslavská.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,21 MB

ISBN: 0

POPIS
První komiksové zpracování příběhu výjimečné ženy Věry Čáslavské zavede čtenáře do hlavního města Mexika i do léčebny v Bohnicích, na mistrovství světa i do vyšetřoven Státní bezpečnosti. Tragédií Věry Čáslavské bylo, že milovala výjimečné muže: svého prvního trenéra Vladimíra Proroka i armádního důstojníka Josefa Odložila, který byl sám držitelem stříbrné medaile z Tokia. První však byl ženatý a druhý se nikdy nevyrovnal se závratnou kariérou své ženy. Po sovětské invazi v roce 1968 odmítla Věra Čáslavská odvolat podpis pod provoláním „2000 slov“ a jako držitelka sedmi zlatých olympijských medailí raději šla uklízet činžáky. Tím ale příběh jejího života ani zdaleka neskončil.
STÁHNOUT ČÍST
Věra Čáslavská - iDNES.cz
Věra Čáslavská (1942 - 2016) byla československá sportovní gymnastka, trenérka a významná sportovní funkcionářka, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa.
Věra Čáslavská: Osudoví muži slavné gymnastky a její ...
Zatímco Věra Čáslavská tvrdila, že hádku vyprovokoval opilý Josef a zranění si v podstatě způsobil sám, jeho rodině byl trest málo - podle nich byl tehdy dvaadvacetiletý Martin otcovrah. Věru Čáslavskou situace hluboce zasáhla - označení svého syna za otcovraha nesla těžce.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY