Tělo, Mysl, Zen eBook

Fatimma.cz Tělo, Mysl, Zen Image

INFORMACE

Tělo, Mysl, Zen je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jeffrey Maitland Hokaku. Přečtěte si s námi knihu Tělo, Mysl, Zen na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Tělo, Mysl, Zen.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,28 MB

ISBN: 9788087249659

POPIS
V knize Tělo, Mysl, Zen autor navazuje na svou práci a jako jeden z žáků róši Joshu Sasakiho, který si dokáže udržet kritický nadhled, se pokouší o první reflektivně-kritickou studii jeho zenového učení. Ukazuje v ní, že v rozporu s tvrzeními mnoha západních vědců, zenová praxe nevyžaduje, aby se z člověka stal jakýsi nemyslící vyznavač. Tělo, Mysl, Zen popisuje celou škálu lidské zkušenosti, od zcela všední až k posvátné. Jeff Maitland v této moudré, inteligentní a poučné knize čerpá ze své práce v oblasti západní filosofie, rolfingu a ze zkušeností s „Táthagata zenem“ róši Sasakiho a odkrývá širšímu publiku svůj pohled na jednu z dosud málo známých tradic zenové praxe a filosofie. Držíte v ruce text psaný člověkem, který mnoho let praktikuje zen, a přitom je univerzitním profesorem a intelektuálem.
STÁHNOUT ČÍST
Tělo, Mysl, Zen (Jeffrey Maitland) | Detail knihy | ČBDB.cz
Typické jsou pro ZEN koány, což jsou příběhy k zamyšlení, nesmyslné hádanky mistrů, které žáci mají vyřešit (mohou pomoci na cestě k osvícení). K jejich pochopení a vyřešení je potřeba osvobodit mysl. Pojďme se na několik známých koánů podívat:
Tělo, Mysl, Zen - Hokaku Jeffrey Maitland | KOSMAS.cz ...
Je tělo mysl to samé? Co to znamená praktikovat zen, kromě meditace (v knize Zenová hůl se toto spojení používá velmi často)? Mám brát všechno co říkáte jako Pravdu? ... uši, tělo a mysl. Učitel učí podstatu, know how, esenci, a je na studentovi, aby se to naučil aplikovat v dalších a zákonitě jiných situacích.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY