Andrej Tarkovskij eBook

Fatimma.cz Andrej Tarkovskij Image

INFORMACE

Andrej Tarkovskij je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Viktor Filimonov. Přečtěte si s námi knihu Andrej Tarkovskij na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Andrej Tarkovskij.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,94 MB

ISBN: 9788074653612

POPIS
Kniha Viktora Filimonova představuje život a tvorbu režiséra Andreje Arseňjeviče Tarkovského (1932–1986). Jedná se o první komplexní biografii tohoto významného filmového tvůrce vydanou v češtině. Autor podrobně zkoumá Tarkovského rodinné zázemí, rodové kořeny a prochází režisérův život od dětství přes dospívání až k období tvůrčí zralosti. Kniha je založena nejen na bohaté odborné literatuře o Tarkovském a jeho tvorbě, ale také na osobních svědectvích Tarkovského spolupracovníků a jeho nejbližších. Čtenář v ní nalezne vedle režisérova životopisu i historii vzniku jednotlivých filmů, analýzu filmových scénářů a zařazení Tarkovského do kontextu soudobé sovětské a světové kinematografie (Andrej Rublev, Stalker, Zrcadlo, Solaris, ...). Za jeden ze základních a nosných motivů Tarkovského tvorby považuje autor hledání a vytváření domova v realitě tohoto světa i na spirituální rovině. Zároveň čtenáře uvádí do nelehkého a komplikovaného světa, v němž se Tarkovského filmy rodily – do sovětské reality 50.–80. let. Objasňuje i okolnosti režisérovy emigrace na Západ.
STÁHNOUT ČÍST
Andrej Tarkovskij - Wikipedie
Andrej Tarkovskij gick i skolan och lärde sig spela piano. 1947 till 1948 var han inskriven på tuberkulossjukhus. Efter skolåren påbörjade Tarkovskij studier i arabiska, men efter en kort tid deltog han som mineralprospektör på en forskningsresa till Krasnojarsk. Därefter anträdde han filmbanan genom studier vid filmskolan VGIK.
Andrej Tarkovskij | HD4ME
Julia Selg: Andrej Tarkovskij und die Gegenwart der Alten Meister, Kunst und Kultus im Film Nostalghia. Ita Wegman Verlag, Stuttgart 2009, ISBN 978-3-9523425-9-6. Marina Tarkowskaja: Splitter des Spiegels. Die Familie des Andrej Tarkowski. edition ebersbach, Berlin 2003, ISBN 3-934703-59-3. Antoine de Baecque: Andrei Tarkowski.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY