Československé opevnění 1938 eBook

Fatimma.cz Československé opevnění 1938 Image

INFORMACE

Hledáte knihu Československé opevnění 1938? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Jan Lakosil? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Československé opevnění 1938.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,43 MB

ISBN: 9788020446299

POPIS
První úplný přehled proslulé „betonové hranice“ meziválečného Československa.Jedinečná fotografická publikace, sestavená z velké části z dosud nepublikovaných dobových snímků, přibližuje podobu československého opevnění v roce 1938. Dnes již legendární pevnostní systém je zde vůbec poprvé zachycen ve své komplexní technické a geografické podobě. Čtenář se tak může seznámit nejen s různými typy objektů včetně překážkových systémů, ale také s opevňovanými oblastmi předválečného Československa. Popsány jsou jednotlivé úseky nebo linie opevnění v celém rozsahu obranného pásma od Ostravy přes Krkonoše, Krušné hory, Šumavu, jižní Moravu a Slovensko až na Podkarpatskou Rus.Kniha je navíc doplněna o další zajímavosti – opevněné celnice, silniční uzávěry nebo fotografie výzbroje a výbavy opevnění. Nechybí ani ukázky dobových dokumentů. Naprostým unikátem jsou pak dobové barevné fotografie objektů lehkého opevnění.
STÁHNOUT ČÍST
Muzeum čs. opevnění Borovany z let 1936 - 1938
Adam - dělostřelecká tvrz v Orlických horách, československé opevnění 1935 - 1938
Československé pohraniční opevnění - Řopík | ARMYWEB.cz
Určitě jste se již někdy v našem pohraničí setkali s malým "bunkrem z války". Vězte, že tento "bunkr" se odborně názývá ŘOP (neboli Řopík) a byl jedním ze základních stavebních prvků našeho pohraničního opevnění stavěného v letech 1935-1938 proti Hitlerovu Německu.. Obr.: Lehký objekt vz.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY