Veverka v kleci eBook

Fatimma.cz Veverka v kleci Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Veverka v kleci! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Veverka v kleci a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Veverka v kleci.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,85 MB

ISBN: 9788074226700

POPIS
Román se odehrává v bývalém Československu v letech 1948 až 1956. Hlavní hrdinkou je dvacetiletá dívka Věra, původem z Maďarska, která po traumatických válečných zkušenostech z Budapešti přichází plna nadějí na lepší život za prací do Prahy, a to právě v bouřlivých dnech po únoru 1948. Zde prožívá svůj první hluboký milostný vztah s hudebníkem Pražské filharmonie. Milenci se po svém snaží vyrovnávat s diktaturou a narůstající represí. On komunistický režim toleruje a je ochoten v zájmu své kariéry dělat kompromisy, Věra rostoucí nároky režimu snáší obtížně. Na schématu intimního milostného dramatu je vylíčen střet dvou individualit a dvou různých přístupů k požadavkům, jež na člověka klade nelehká společenská situace. Je to příběh o tom, jak se z malých počátečních ústupků mohou stát velké kompromisy, kvůli nimž se rozpadají vztahy i charaktery.
STÁHNOUT ČÍST
Veverka v kleci - Agnés Pellier-Galdiová | Kniha na Alza.cz
Veverka v kleci „Běženci k nám přicházejí s cílem využívat naše omezené zdroje, na tvorbě kterých se nepodíleli." „To je jedna z největších lží naší doby.
Lifee.cz - Osudové ženy Jaromíra Hanzlíka. Brejchovou ...
Veverka v kleci „Běženci k nám přicházejí s cílem využívat naše omezené zdroje, na tvorbě kterých se nepodíleli." „To je jedna z největších lží naší doby.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY