Srí Lanka eBook

Fatimma.cz Srí Lanka Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Srí Lanka! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Srí Lanka a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Srí Lanka.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,28 MB

ISBN: 8072362798

POPIS
Již staří mořeplavci byli Srí Lankou nadšení a dávali jí poeticky znějící jména: Země lotosových květů, Ostrov bohů, Perla v Indickém oceánu. I dnes slibuje název nezapomenutelnou krásu: Srí Lanka znamená něco jako „královsky zářící země“. Na satelitní mapě vypadá tento ostrovní stát jako slza, která ukápla z indického subkontinentu a spadla do oceánu. Povrchní pozorovatel by si ji rád představoval jako slzu radosti, protože na Srí Lance se potkává všechno, co si lze pod pojmem tropická dovolená vysnít: kilometry dlouhé bílé pláže, nad nimiž se malebně sklánějí palmy, bujná vegetace s kulisou hor, kde zraje hojnost plodů. Navíc se zde ukrývá kulturní bohatství, které dodá dovolené na zajímavosti a příjemné změně. A v neposlední řadě je ostrov domovem lidí, kteří se při setkání s cizincem usmějí a vyjdou mu vstříc pohostinností a příslovečnou ochotností. Svými obchodními kontakty byla dnešní Srí Lanka známá již starým Řekům. Nazývali ji „Taprobane“. Arabští mořeplavci hovořili o ostrově „Serendib“, Portugalci ji ve svých námořních mapách označovali jako „Ceilao“, z čehož Holanďané udělali „Ceylan“ a Angličané „Ceylon“. Pojem „Lanka“ má v sinhálském jazyce dlouhou tradici, Tamilové nazývají ostrov „Ilankai“. Slůvko „Srí“ přibylo ke jménu teprve r. 1972 a znamená „mnoho slibující“, „velmi slibný“.
STÁHNOUT ČÍST
Srí Lanka dovolená 2020 - zájezd na Srí Lanku - DELUXEA
Srí Lanka čeká, vstupte. Poslední editace textu: 4.11.2019 17:38 Editovat Vytisknout. Další informace REKLAMA. Srí Lanka soukromě Autor: Zdeny61. SriLanka - Mirissa a okolie Autor: Tina21. Srí Lanka podruhé 2016 Autor: Kvis. Srí Lanka 2016 ...
Srí Lanka - Wikipedie
Sri Lanka znajduje się w obszarze klimatu zwrotnikowego monsunowego oraz równikowego wilgotnego na południu. Średnia roczna temperatura wynosi ponad 27 °C, a suma opadów ponad 1000 mm, zaś w górach nawet 5000 mm. Sri Lanka ma bogatą faunę, do której należą między innymi: słoń indyjski, krokodyl, kobra indyjska i lampart.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY