Náměstí Krasnoarmějců 2 eBook

Fatimma.cz Náměstí Krasnoarmějců 2 Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Náměstí Krasnoarmějců 2! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Náměstí Krasnoarmějců 2 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Náměstí Krasnoarmějců 2.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,36 MB

ISBN: 9788073084264

POPIS
Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa – Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců – v době „normalizačního“ dvacetiletí.Nepřináší jen popis organizačních a politických struktur jedné konkrétní instituce, ale soustředí se především na jednání akademiků a studentů v tehdejších podmínkách a na jejich dilemata. Situaci na fakultě před rokem 1989 se snaží podat tak, aby nezanikla její spletitost a složitost.Zejména učitelé fakulty se potýkali s různými závazky, které si mnohdy konkurovaly: vedle politické loajality k režimu stála loajalita k oboru, vědě, katedře, kolegům a rovněž ke studentům, kterým chtěli předávat své znalosti. To přináší řadu otázek.Na jaké kompromisy musel humanitní intelektuál po roce 1968 přistoupit, aby mohl učit na vysoké škole? Jak porozumět tomu, že většina tehdejších učitelů vzpomíná na svou katedru jako na „ostrůvek pozitivní deviace“, ačkoli šlo o instituci plně loajální k normalizační KSČ? V jaké míře a jakými cestami se navzdory ideologizaci a politickým tlakům dařilo udržovat kvalitní úroveň humanitního vzdělání? Proč téměř všichni učitelé FF UK odsoudili Chartu 77? Co konkrétně pro vysokoškolského učitele znamenala spolupráce se Státní bezpečností?Kniha je završením výzkumu, který skupina mladých badatelů zahájila v roce 2007.
STÁHNOUT ČÍST
Seznam tramvajových linek v Praze - Wikipedie
Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa - Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců - v době „normalizačního" dvacetiletí.
Náměstí Krasnoarmějců 2 - Učitele a Studenti Filosofické ...
Náměstí Krasnoarmějců 2 je v pořadí už třetí publikací, kterou tým mladých badatelů připravil. Jak se povedlo iniciátorce výzkumného projektu Katce Volné dohledat, poprvé se skupina sešla přesně před šesti lety (27. listopadu 2006). V roce 2009 byla dokončena edice dokumentů Prověřená fakulta.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY