Osudy dobrého vojáka Švejka eBook

Fatimma.cz Osudy dobrého vojáka Švejka Image

INFORMACE

Osudy dobrého vojáka Švejka je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jaroslav Hašek. Přečtěte si s námi knihu Osudy dobrého vojáka Švejka na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Osudy dobrého vojáka Švejka.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,65 MB

ISBN: 8073880941

POPIS
Asi není potřeba příliš představovat knihu Osudy dobrého vojáka Švejka. Bylo o ní již napsáno mnoho velice přínosných, obohacujících a inspirativních textů. Haškův vícedílný román Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války patří zřejmě k nejvýraznějším dílům české literární tvorby dvacátého století, je velmi často různě zmiňován, citován a interpretován, u jeho výkladů se dá velmi dobře aplikovat kritická metoda.Takřka od počátku své literární existence je Švejk spojován s ilustracemi Josefa Lady. Ty tvoří kongeniální součást díla a snad nikdo si bez nich text nedovede představit. NAKLADATELSTVÍ XYZ se proto rozhodlo k odvážnému kroku a připravuje nové kompletní vydání se zcela novými současnými ilustracemi. Ilustracemi, které by byly srozumitelné dnešnímu čtenáři a zároveň korespondovaly s Haškovým klasickým dílem. Do užšího výběru se dostalo několik výtvarníků a ilustrátorů, ale nakonec zůstalo jméno jediné – Petr Urban. Osobnost, která svým naturelem přesně odpovídá filozofii Jaroslava Haška. Kolekce ilustrací, jež tento umělec vytvořil, bude pro mnohé čtenáře zajisté velkým překvapením. Věříme, že beze zbytku příjemným.
STÁHNOUT ČÍST
Osudy dobrého vojáka Švejka - kompletní vydání I-IV ...
Švejka vlakový sprievodca požiadal o vyplatenie pokuty 20 korún, alebo pôjde k prednostovi stanice. Švejk si však s nadšením vybral tú druhú možnosť. Len čo vlak zastal v táborskej stanici, nadporučík Lukáš sa vôbec nestaral o to, čo bude so Švejkom, veď predsa on ho dostal do tejto situácie.
Hašek Jaroslav - Osudy dobrého vojáka Švejka | Čtenářský ...
Osudy dobrého vojáka Švejka. za světové války 1 („ Náš obrlajtnant Makovec, ten nám vždy říkal: ,Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale vojna z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí.' A není to pravda? Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY