Farmakoterapie revmatických onemocnění eBook

Fatimma.cz Farmakoterapie revmatických onemocnění Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Farmakoterapie revmatických onemocnění! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Farmakoterapie revmatických onemocnění a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Farmakoterapie revmatických onemocnění.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,22 MB

ISBN: 8024704595

POPIS
Mimořádná kniha skvělého autorského kolektivu pod vedením prof. MUDr. Karla Pavelky, DrSc., je určena nejen revmatologům, ale širokému spektru lékařů, protože většinu revmatických onemocnění léčí jiný odborník Revmatická onemocnění postihují až 15 % populace a jejich počet vzrůstá, i proto představují výraznou medicínskou a ekonomickou zátěž pro společnost.Revmatologie jako obor prodělala dramatický vývoj v posledních 20 letech, přičemž pochopení etiopatogeneze nových onemocnění přineslo i cíleněji působící léky. Řada léků znamená přímo revoluční zlom v terapii revmatických onemocnění. Terapie se přesouvá od symptomatické, paliativní k tzv. chorobu či strukturu modifikující. Zcela nové postupy byly navrženy u léčby tzv. systémových onemocnění pojiva, které přinášejí značně delší přežívání těchto pacientů. Podobný, i když méně dramatický přínos, představují tzv. chorobu modifikující léky u osteoartrózy. Objev dvou isforem cyklooxygenázy přinesl generaci bezpečnějších nesteroidních antirevmatik, zavedení bisfonátů a reloxifenu pak přineslo zásadní zlom v léčbě osteoporózy.
STÁHNOUT ČÍST
Farmakoterapie revmatických onemocnění - E-shop Maxdorf
Od té doby tato skupina antimalarik postupně pronikala do farmakoterapie revmatických onemocnění a v současné době patří k zavedeným a široce používaným antirevmatikům, resp. chorobu modifikujícím lékům (disease modifying drugs - DMARDs).
Farmakoterapie revmatických onemocnění - Karel Pavelka ...
Farmakoterapie revmatických onemocnění. Karel Pavelka, Jiří Vencovský, Ladislav Šenolt, Pavel Horák, Marta Olejárová, Michal Tomčík, Jakub Závada, Jan Štěpán a kolektiv. Formát: 210×285 mm Vazba: pevná (V8), 347 stran Rok vydání: 2017 Naše cena dnes: 1271,- Kč (MC 1495,- Kč) Sleva: 224,- Kč (= 15 %)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY