Siddhártha eBook

Fatimma.cz Siddhártha Image

INFORMACE

Siddhártha je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Hermann Hesse. Přečtěte si s námi knihu Siddhártha na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

NÁZEV SOUBORU: Siddhártha.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,61 MB

ISBN: 8072035312

POPIS
Povídka Siddhárta napsaná v letech 1919 až 1922 nese podtitul "indická báseň". Vskutku básnickým jazykem se v ní vypráví příběh bráhmanského syna Siddhárthy, který hledá pravdu a smysl života. Hermann Hesse (1877-1962) si při hledání cesty z myšlenkových a společenských krizí své doby i z krizí vlastních bere na pomoc myšlení Východu. Vedle čínské moudrosti jsou to především prvky hinduismu a zejména buddhismu, k němuž autor dlouhá léta inklinoval. Buddhismus však naprosto nebyl nějakým jeho "vyznáním" a povídka Siddhártha je dle Hesseho vyjádření výrazem osvobození od svázanosti indickým myšlením. V podstatě zde jde o velmi německé hledání svébytné osobní existence, vlastního já. Nikoli skrze nějakou nauku, ale osobním úsilím. Lidské moudrosti se nelze naučit pomocí doktriny, je nutno k ní dospět vlastním životem.
STÁHNOUT ČÍST
Siddhártha - Hermann Hesse | Knihy Dobrovský
Siddhártha spolu se svým společníkem Góvindou opouští svůj domov a vydává se na náročnou a strastiplnou cestu hledat své pravé já a osvícení. Při snaze toho dosáhnout prochází řadou nenadálých změn a poznání. Může člověk dojít k lidské moudrosti pomocí nauky, nebo je nutno k ní dospět vlastním životem?
Hermann Hesse - Siddhártha: indická báseň | Čtenářský ...
Siddhártha. Autor: Hermann Hesse Režie: Hana Mikolášková . 11+ Určeno pro diváky od 11 let . Více. Nejbližší představení ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY