Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR eBook

Fatimma.cz Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR Image

INFORMACE

Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jan Eichler. Přečtěte si s námi knihu Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,25 MB

ISBN: 9788024619569

POPIS
V celém světě panuje shoda, že nejvyšší hodnotou v životě každého člověka, národa, státu či mezinárodní organizace je bezpečnost. Všeobecně se uznává, že pokud je zpochybněna či dokonce ohrožena bezpečnost, ztrácejí na svém významu všechny ostatní hodnoty, včetně bohatství, životní úrovně a všech dalších do té doby dosažených úspěchů. Proto se v rámci oboru mezinárodní vztahy stále dynamičtěji rozvíjí podoborbezpečnostních studií, který se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývá všemi stránkami, činiteli a kritérii pojmu bezpečnost. V posledních letech se v rámci bezpečnostních studií velká pozornost soustřeďuje na pojmy bezpečnostní a strategická kultura. Stále rozsáhleji se diskutuje o tom, co všechno tyto pojmy zahrnují, jak v jejich světle hodnotit postup jednotlivých států či mezinárodních organizací. Tato publikace je prvním českým knižním příspěvkem na poli výzkumu bezpečnostní a strategické kultury nejvýznamnějších aktérů dnešního světa. Při jejím psaní se ukázalo, že není možné pokrýt všechny státy či organizace, které by si to zasloužily. Proto se hlavní pozornost zaměřila na USA jakožto nejvýznamnější státdnešního světa a na mezinárodní organizaci, v níž jsou sdruženy státy západní Evropy, tedy na EU. Poslední kapitola je věnována naší zemi, České republice.
STÁHNOUT ČÍST
bezpečnostní perimetr - ABZ.cz: slovník cizích slov
Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR. Autor: Jan Eichler , Kolektív autorov Vydavateľstvo: Univerzita Karlova 2011 EAN: 9788024619569 V celém světě panuje shoda, že nejvyšší hodnotou v životě každého člověka, národa, státu či mezinárodní organizace je bezpečnost.
Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR - Eichler ...
Srovnání cen Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 202 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY