Akutní komplikace diabetu eBook

Fatimma.cz Akutní komplikace diabetu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Akutní komplikace diabetu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Akutní komplikace diabetu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Akutní komplikace diabetu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,49 MB

ISBN: 8027548123

POPIS
Diabetes mellitus je chronické onemocnění, které může být provázeno akutními i chronickými komplikacemi. Vývoj etiopatogenetických poznatků a postupů v diagnostice a léčbě diabetu umožnil zlepšení kvality a prodloužení života diabetiků. V současné době jsou tedy hlavní příčinou zvýšené morbidity a mortality diabetiků pozdní následky choroby, které jsou důsledkem dlouhodobého vaskulárního postižení. Akutní metabolické komplikace diabetu dříve ohrožovaly pacienty nesrovnatelně více než dnes, dosud však úplně nevymizely a setkáváme se s nimi stále. Akutní komplikace diabetu patří buď do kategorie metabolické dekompenzace, kam řadíme akutní hyperglykemické stavy (diabetickou ketoacidózu a hyperosmolální neketotickou hyperglykémii) a laktátovou acidózu nebo do kategorie hypoglykémie.
STÁHNOUT ČÍST
Komplikace diabetu | Dr. Max Karta výhod - Dr. Max lékárna
Možné komplikace Akutní komplikace diabetu 1. typu. Akutní ketoacidotické koma je akutní komplikací diabetu 1. typu, která se někdy objevuje jako první příznak diabetu u nemocného, který byl dosud bez potíží.. Může se vyskytnout i u již léčeného pacienta při chybě léčby či vystavení stresu (infekce,úraz, operace).
PDF Pozdní komplikace diabetu
Akutní metabolické komplikace diabetu dříve ohrožovaly pacienty nesrovnatelně více než dnes, dosud však úplně nevymizely a setkáváme se s nimi stále. Akutní komplikace diabetu patří buď do kategorie metabolické dekompenzace, kam řadíme akutní hyperglykemické stavy (diabetickou ketoacidózu a hyperosmolální neketotickou ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY