Atentát na Reinharda Heydricha eBook

Fatimma.cz Atentát na Reinharda Heydricha Image

INFORMACE

Atentát na Reinharda Heydricha je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Vojtěch Šustek. Přečtěte si s námi knihu Atentát na Reinharda Heydricha na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Atentát na Reinharda Heydricha.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,50 MB

ISBN: 9788088013853

POPIS
Třetí svazek komentované edice více než 500 německojazyčných dokumentů (opatřených doslovným českým překladem) vzniklých v okruhu působnosti německé politické a policejní správy v tzv. protektorátu Čechy a Morava, anebo v ústředních německých úřadech v Berlíně. Přináší další, v pořadí pátou obsahovou části edice: „V. Střetnutí gestapa s členy ostatních parašutistických skupin vysazených před seskokem skupiny Anthropoid anebo po něm a s příslušníky domácího odboje během druhého stanného práva.“ Soubor 86 dokumentů (a 4 dodatků), které jsou datovány od 4. října 1941 do 10. května 1943, obeznamuje uživatele edice s činností parašutistických skupin, jež byly vysazeny na území tzv. protektorátu Čechy a Morava od podzimu 1941 do jara 1942, s výjimkou výsadku Jana Kubiše a Josefa Gabčíka (jím se zabývá I. část edice), tedy výsadků: Percentage, Silver A, Silver B, Out Distance, Zinc, Bioscop, Bivouac, Steel, Intransitive a Tin.
STÁHNOUT ČÍST
Atentát na Heydricha - Wikipédia
Atentát na Reinharda Heydricha. 26. 05. 2019 / Stalo se / 27. května 1942. Heydrichiáda. Přibližná poloha českého náklaďáčku, o který se opíral Heydrich krátce po atentátu. Podle vzpomínek Liboše Bubna se Heydrich držel pravou rukou za záda a koukal dolů do ulice V Holešovičkách.
Před 77 lety podnikli parašutisté atentát na Heydricha ...
Atentát na Reinharda Heydricha: a druhé stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava, sv. 1
SOUVISEJÍCÍ KNIHY