Poslední mnich z Tibhirine eBook

Fatimma.cz Poslední mnich z Tibhirine Image

INFORMACE

Poslední mnich z Tibhirine je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Freddy Derwahl. Přečtěte si s námi knihu Poslední mnich z Tibhirine na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Poslední mnich z Tibhirine.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,30 MB

ISBN: 9788026203575

POPIS
Xavier Beauvois natočil film O bozích a lidech (Velká cena poroty filmového festivalu v Cannes 2010). Příběh se odehrál v trapistickém klášteře v Alžírsku v polovině devadesátých let minulého století. Komunita zde pokojně žila uprostřed muslimské většiny. Kdo byli tito mužové? Jaké životní zkušenosti měli za sebou a co si plánovali do budoucna? Kdo a proč je v březnu 1996 unesl a brutálně zavraždil? Podle oficiální verze byli mniši uneseni a zavražděni islámskými teroristy, ale vyšetřování tuto verzi nikdy zcela nepotvrdilo, ani nevyvrátilo.Freddy Derwahl se vydal po stopách posledního z přeživších mnichů, Jeana-Pierra Schumachera, dnes devadesátiletého rodáka z Lucemburska, který teroristům jako zázrakem unikl. Autor líčí životní příběh tohoto mnicha a z jeho vyprávění se dozvídáme také příběh komunity z Tibhirine. Jean-Pierre Schumacher dnes žije v malé trapistické komunitě na v marocké poušti na úpatí pohoří Atlas.
STÁHNOUT ČÍST
Poslední mnich z Tibhirine (Freddy Derwahl) | Detail knihy ...
337 Kč Poslední mnich z Tibhirine - Derwahl Freddy nevyvrátilo. Freddy Derwahl se vydal po stopách posledního z přeživších mnichů, Jeana-Pierra Schumachera, dnes devadesátiletého rodáka z Lucemburska, který teroristům jako zázrakem unikl.Autor líčí životní příběh tohoto mnicha a z jeho vyprávění se dozvídáme také příběh komunity z Tibhirine.
[PDF EPUB] Poslední mnich z Tibhirine: Svědectví trapisty ...
Tajemná a dramatická událost únosu mnichů z Tibhirine vešla v obecnou známost díky filmu Xaviera Beauvoise O bozích a lidech (Velká cena poroty filmového festivalu v Cannes 2010).
SOUVISEJÍCÍ KNIHY