Šel jsem však vytrvale eBook

Fatimma.cz Šel jsem však vytrvale Image

INFORMACE

Hledáte knihu Šel jsem však vytrvale? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je František Lízna? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Šel jsem však vytrvale.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,27 MB

ISBN: 9788072951086

POPIS
Kniha je deníkovým záznamem známého jezuity Františka Lízny, který se mj. věnuje lidem na okraji společnosti, ale proslul i jako poutník. Ve svých 66 letech se pěšky vydal ze slovensko-ukrajinské hranice až do krymského Chersones, spojeného s věrozvěsty Cyrilem a Metodějem. Tím završil svou symbolickou "pěší spojnici" přes celou Evropu, započatou předchozími poutěmi do španělského Santiago de Compostela a portugalské Fatimy a protínající i moravská poutní místa Velehrad a Svatý Hostýn. Z více než 3 000 km dlouhé pouti do svatojakubské Compostely vyšel jeho deník knižně pod názvem Musím jít dál (Cesta 2006). Stejným žánrem je i kniha Šel jsem však vytrvale. I tento deník vypovídá daleko víc o autorově vidění světa než o cestopisném líčení poutě. Jen s tím rozdílem, že tentokrát v něm český řeholník kromě počasí a vlastní bolesti zápasí i s ubíjející nekonečností ukrajinské roviny a beznadějí i chudobou "divokého Východu". Vše je podobně jako v předešlé autorově knize popsáno neokázalým, neliterátským stylem a nechybí zde ani jeho typické "modlitební losování", při kterém každý den pouti vzpomíná na jednoho ze svých blízkých. Obrazová příloha nabízí řadu unikátních fotografií a dokumentů.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Šel jsem však vytrvale - deník P. Františka Lízny z ...
Šel jsem však vytrvale. Řád za lásku. A nikdo ho nechtěl
Šel jsem pro taxi - PAROHÁČI.cz
Šel jsem však vytrvale(Lízna František) - Kniha je deníkovým záznamem známého jezuity Františka Lízny, který se mj. věnuje lidem na okraji společnosti, ale proslul i jako poutník. Ve svých 66 letech se pěšky vydal ze slovensko-ukrajinské hranice až do krymského Chersones, spojeného s věrozvěsty Cyrilem a Metodějem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY