Přehled judikatury eBook

Fatimma.cz Přehled judikatury Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Přehled judikatury! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Přehled judikatury a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Přehled judikatury.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,28 MB

ISBN: 9788073577155

POPIS
Přehled judikatury, nabízí 52 rozhodnutí z právních oblastí, v nichž je dominantním prvkem dobrovolné sdružování občanů. Ve vybraných judikátech převažují právní vztahy uvnitř občanských sdružení, pro něž se již běžně užívá synonymum spolek. Početně minoritní, významem však nepřehlédnutelnou část tvoří rozhodnutí z interního života církví a náboženských společností; prozatím jediný judikát se zabývá konfliktem mezi politickou stranou a jejími členy. Před jednotlivé části je zařazen stručný úvod. Judikatorní novost publikovaných rozhodnutí nás vedla k tomu že za větším počtem jednotlivých textů je připojena kratší či delší poznámka, která má vysvětlit souvislosti, jež nemohly být přímo — v odůvodnění rozhodnutí ani v právní větě — zmíněny. Většina rozhodnutí pochází ze senátu 28 Cdo Nejvyššího soudu. Nemohlo tomu být jinak, neboť tento senát se žalobami členů dobrovolných sdružení proti těmto subjektům v posledním desetiletí podle rozvrhu práce zabývá.
STÁHNOUT ČÍST
Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti, J ...
Publikace přináší přehled judikatury, který představuje rozhodnutí vztahující se k § 120 a6 136 občanského soudního řádu. Každé rozhodnutí je zpracováno formou standardního judikátu, které by mělo poskytnout ucelenou představu o rozhodovací praxi soudů v oblasti dokazování.
PDF Přehled judikatury ve věcech zásad soukromého práva - Ukázka
JUDIKATURA / JUDIKÁTY. VÍCE NEŽ 600.000 DOKUMENT Ů V DATABÁZI!!!. Zaregistrujte sе a vyzkoušejte všechny funkce vyhledávání judikatury a rozsudků soudů BEZPLATNĚ NA 14 DNÍ!! • unikátní prediktivní vyhledávání Vám nabídne po zadání výrazu do pole vyhledávání podobné výrazy, které se vyskytují v meritech (označené jako MERITO) a v textu rozsudků a zároveň ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY