Protest proti globalizaci: gender a feministická kritika eBook

Fatimma.cz Protest proti globalizaci: gender a feministická kritika Image

INFORMACE

Protest proti globalizaci: gender a feministická kritika je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Marta Kolářová. Přečtěte si s námi knihu Protest proti globalizaci: gender a feministická kritika na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Protest proti globalizaci: gender a feministická kritika.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,36 MB

ISBN: 9788086429960

POPIS
Publikace se zabývá genderovými aspekty globalizace a antiglobalizačního hnutí ve světě a v České republice. Hlavní otázka, kterou si autorka položila, zní: Kde se setkává a míjí antiglobalizační kritika s feministickým pojetím globalizace?Práce představuje feministickou kritiku globalizace a její začlenění v antiglobalizačním diskurzu. Jako průsečík feminismu a antiglobalismu ve světě chápe ženskou organizovanost zdola proti negativním dopadům neoliberálních politik.Kniha pojednává o různých aspektech současného antiglobalizačního hnutí – jeho ideologických rámcích, složení a taktikách. Specificky pak zkoumá český antiglobalizační aktivismus společně s význačnými protestními událostmi. V centru případové studie stojí otázka, jak české hnutí tematizuje genderové otázky globalizace a jakými genderovými aspekty se dále vyznačuje.
STÁHNOUT ČÍST
Registrace | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
KOLÁŘOVÁ Marta: Protest proti globalizaci: Gender a feministická kritika. SLON, Praha 2009, 254 strán. ISBN 978-80-86429-96- (dar vydavateľstva SLON) Publikácia sa zaoberá rodovými aspektmi globalizácie a antiglobalizačného hnutia vo svete a v Českej republike.
Protest proti globalizaci -- Gender a feministická kritika
Zboží jsme přidali do vašeho nákupního košíku . Množství. Celkem
SOUVISEJÍCÍ KNIHY