Norimberské procesy eBook

Fatimma.cz Norimberské procesy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Norimberské procesy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Norimberské procesy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Norimberské procesy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,58 MB

ISBN: 9788087588154

POPIS
Každý, kdo si přeje pochopit povahu zla, nemůže učinit nic lepšího, než se zabrat do stránek této knihy. Nacisté byli odpornou směsicí zločinců, hrdlořezů, ztracených existencí, sadistů a úzkoprsých úředníků, které spojovala jen filosofie nenávisti a láska k drancování. Čím větší byla jejich moc, tím příšernější byly jejich zločiny. Když se ale Hitlerova "Tisíciletá Říše" po dvanácti letech neustále se zvyšujících represí zhroutila, jak měli být potrestáni ti, kteří za to nesli odpovědnost? Hitler, Himmler a Goebbels si sami vzali život, aby se vyhnuli spravedlnosti, ale ještě stále zbývali zatvrzelý Hermann Goering, Albert Speer, někdejší Hitlerův zástupce Rudolf Hess a mnozí další prominentní nacisté, aby byli přivedeni před soudy Spojenců. Tato kniha pojednává o Norimberských procesech – nejdůležitějším soudním stání, jaké se kdy konalo, které zavedlo zásadu, že jedinci se budou zodpovídat ze svých činů před mezinárodním právem, a které učinily tečku za druhou světovou válkou a umožnily zahájit obnovu Evropy.
STÁHNOUT ČÍST
Badatelé chtějí nové norimberské procesy, tentokrát pro ...
Proces probíhal od 20. listopadu 1945 do 1. října 1946. Následné norimberské procesy byly vedeny podle Zákona č. 10 před americkými vojenskými tribunály. Tribunál byl ustanoven na základě londýnské dohody o stíhání válečných zločinců z 8. srpna 1945 uzavřené mezi USA, SSSR, Velkou Británií a Francií.
Norimberské procesy - Paul Roland od 395 Kč - Heureka.cz
Před 73 lety, 20. listopadu 1945, začaly takzvané norimberské procesy. Při nich soudily vítězné státy druhé světové války - Spojené státy americké, Velká Británie, Sovětský svaz a Francie - válečné zločince z nacistického Německa.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY