Škola šermu eBook

Fatimma.cz Škola šermu Image

INFORMACE

Škola šermu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Domenico Angelo. Přečtěte si s námi knihu Škola šermu na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Škola šermu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,61 MB

ISBN: 9788087057346

POPIS
První vydání Angelovy knihy spatřilo světlo světa v Londýně v roce 1763 a text byl francouzský. Domenico Angelo (1717–1802) byl jedním z nejvěhlasnějších mistrů šermu osmnáctého století a jeho kniha patří k nejproslulejším metodikám šermu všech dob. Úspěch École des Armes byl takový, že druhé vydání vytiskl S. Hooper již v roce 1765; tentokrát byl francouzský text doplněn souběžně textem anglickým. Třetí vydání následovalo roku 1767. Angelovi se dostalo nevídané cti, když text jeho knihy použili Denis Diderot a Jeana de Ronda d’Alembert, kteří sestavili dílo nazvané Encyclopedie, ou Dictionnaire raisonné des science, des artes et des métiers, neboli Encyklopedie čili naučný slovník věd, umění a řemesel. Text Domenica Angela byl vybrán do Encyklopedie pro heslo Šerm. Domenicův syn Henry „starší“, ve snaze přiblížit otcovo dílo svým žákům, přesvědčil přítele, malíře Thomase Rowlandsona, aby původní dílo přeložil do angličtiny a pod názvem The School of Arms jej v roce 1787 vydal v kvatrovém formátu. Z tohoto textu vychází náš překlad, ale s původními 47 nádherně kolorovanými rytinami. Angelova Škola šermu vychází jednoznačně z francouzských praktik, často také z konkrétních textů (kompilace byly tehdy stejně běžné jako dnes), ale samozřejmě také z jeho vlastní praxe. Je to srozumitelně napsaná příručka s tak dokonale ilustrujícími rytinami, že text doplňují naprosto kongeniálně; kromě toho je to ucelený souhrn metodiky „moderního“ šermu kordíkem (fleretem) a může i dnes sloužit jako praktická učebnice klasického šermu, ale také jako návod, jak inscenovat rokokový šerm duelovou zbraní. V neposlední řadě se jedná o exkluzivní publikaci, tištěnou na křídovém papíru, která potěší každého zájemce o šerm a o krásné knihy.
STÁHNOUT ČÍST
škola šermu Digladior - medailony lektorů školy | škola ...
ŠKOLA ŠAVLE. Šavle je zbraní s dlouhou a pohnutou historií. Různé varianty šavlovitých zbraní jsou doložené z celé Eurasie, zvláště se jedná o indický tálwár, perský šemšír, arabský saif, turecký kilidž a severoasijskou stepní zbraň jménem ordynka.
AKA - akademie rytířských umění
Škola šermu je dobrodružný příměstský tábor pro kluky i holky. Příměstské tábory pořádáme již osmým rokem a snažíme se, aby vynikaly výpravným pojetím i vzdělávacím přesahem. Účastníci se přirozenou a zábavnou cestou dozví o české historii nejen skrze dobové kostýmy, mnoho rekvizit i zbraní, ale hlavně příběhem, kterým prochází.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY