Za vaši i naši svobodu eBook

Fatimma.cz Za vaši i naši svobodu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Za vaši i naši svobodu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Za vaši i naši svobodu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Za vaši i naši svobodu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,91 MB

ISBN: 9788072154043

POPIS
Životní příběhy účastníků protestů proti okupaci Československa v roce 1968 ze zemí Varšavské smlouvy ožívají v obsáhlém souboru rozhovorů, který edičně sestavil Adam Hradilek. Cílem publikace je zdokumentovat motivace, účast na protestech a důsledky, které museli protestující nést, a prostřednictvím jejich osobní zkušenosti čtenáři přiblížit každodenní život v zemích sovětského bloku. Osudy demonstrantů z Rudého náměstí, disidentů z východního Německa, Polska, Bulharska a Maďarska doplňují historické studie popisující reakci na okupaci Československa v zemích, které se okupace zúčastnily, a dosud nepublikované dobové fotografie a dokumenty. "Tato kniha přináší pohled na události roku 1968 z velmi neobvyklého úhlu: jejími hlavními hrdiny jsou ,obyčejní lidé', kteří se odvážně postavili proudu ,velkých dějin'. ... Aby neupadli v zapomnění, předkládáme tuto knihu," píše v úvodu prof. Miloslav Petrusek. Kniha vychází ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů.
STÁHNOUT ČÍST
ZA NAŠÍ A VAŠÍ SVOBODU /ed.Adam Hradílek / | Aukro
Srdečně zveme na vernisáž výstavy o protestech proti okupaci Československa v roce 1968 ve státech komunistického bloku VÝSTAVA ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU 1968-2018 Vernisáž: 4. 2. 2019 od 16 hodin Místo konání: foyer Auly Arnošta z Pardubic Termín: od 31. 1. do 8. 3. 2019 Soubor více než dvaceti rozhovorů s občany států východního bloku, kteří v roce 1968 odvážně ...
Za naši a vaši svobodu - Miloš Řezník | KOSMAS.cz - vaše ...
Za vaši i naši svobodu. 21.08.2018. Projev, který Mikuláš Minář pronesl 20. 8. 2018 před Ruskou ambasádou v rámci protestu proti invazivní politice Kremlu. Milí přátelé, Je tomu padesát let, co nebývale silnou vlnu touhy po svobodě, jež se vzedmula v naší zemi na jaře roku 1968, rozjezdily tanky.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY