Lymfedém eBook

Fatimma.cz Lymfedém Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Lymfedém! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Lymfedém a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Lymfedém.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,57 MB

ISBN: 9788070134559

POPIS
Kolektiv autorů předkládá soubor přednášek v učebním textu, jehož cílem je seznámit zdravotnické pracovníky a prohloubit jejich znalosti v problematice mízního otoku postihujícího především periferní partie – končetiny, hlavu a krk. Zabývá se klinickou problematikou lymfedému - zaměřuje se na progredující patomorfologické změny na mízním systému a ve tkáních, na včasnou diagnostiku mízní insuficience a možnosti efektivní a racionální léčby tohoto onemocnění, včetně uvedení praktického nácviku manuální lymfodrenáže.
STÁHNOUT ČÍST
Lymphedema (PDQ®)-Patient Version - National Cancer Institute
Sekundární lymfedém vzniká následkem uzavření lymfatických cest nebo lymfatických uzlin. Vyvolán může být celou řadu příčin (infekce, úraz, nádorové onemocnění, zánět, žilní onemocnění, změny po ozařování apod.).
Lymphoedema - Causes - NHS
Lymfedém se vyskytuje v několika fázích, nejtěžší z nich se označuje jako elefantiáza neboli sloní noha (otok má velmi nadměrné proporce a připomíná nohu slona), kdy je zcela omezena hybnost končetiny.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY