S (ne)lidskou tváří?! eBook

Fatimma.cz S (ne)lidskou tváří?! Image

INFORMACE

Hledáte knihu S (ne)lidskou tváří?!? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Jan Šícha? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: S (ne)lidskou tváří?!.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,22 MB

ISBN: 9788070357064

POPIS
Publikace sleduje linii vývoje progresivního československého a v odkazech i světového výtvarného umění na pozadí života společnosti v období let 1938 – 1989, kdy v Československu existovaly dva totalitní režimy. Komentovaný výběr uměleckých děl ze sbírek Národní galerie Praha doplňují fotografie zachycující všední dny. Politické plakáty a dokumenty různého charakteru doprovází dobové texty a reflexe – od Heydrichova projevu o likvidaci Čechů až po petici Několik vět. Publikace, na níž se podílel i Ústav pro studium totalitních režimů, zachycuje dobu nacistického a stalinistického násilí, kulturně osvobozující 60. léta 20. století a končí depresivní tzv. normalizací v 70. a 80. letech.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha S (ne)lidskou tváří?! 1938 - 1989 - Jan Šícha ...
Jan Urban: Lenka Bradáčová aneb Ne-spravedlnost s lidskou tváří MAGAZÍN 1. 2. 2016 10:58 - Magazín autor: red. Pražská Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová patří bezesporu mezi nejobratnější mediální osobnosti české scény.
Profil společnosti - IPSEN, s.r.o. - kvalita s lidskou tváří
Publikace sleduje linii vývoje progresivního československého a v odkazech i světového výtvarného umění na pozadí života společnosti v období let 1938 - 1989, kdy v Československu existovaly dva totalitní režimy. Komentovaný výběr uměleckých děl ze sbírek Národní galerie Praha doplňují fotografie zachycující všední dny.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY