Vzpoura davů eBook

Fatimma.cz Vzpoura davů Image

INFORMACE

Vzpoura davů je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor José Ortega y Gasset. Přečtěte si s námi knihu Vzpoura davů na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Vzpoura davů.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,10 MB

ISBN: 9788026214045

POPIS
Slavná kniha nejvýznamnějšího moderního španělského filozofa José Ortegy y Gasseta shrnuje úvahy, které vycházely původně v novinách od roku 1927. Ortega v nich reaguje na zkušenost masovosti, která v 19. století vstoupila na scénu a kterou pociťuje zvlášť palčivě v zmatené době po první světové válce. Dav, na rozdíl od Psychologie davu Le Bona, nepopisuje naivně psychologicky, ale nahlíží na něj z perspektivy filozofie dějin a morálky. Ortegovy analýzy davového člověka ohrožujícího samu vůli k soužití s jinými, popis jeho kořistnického vztahu ke státu nebo ztráta smyslu pro velké historické úkoly jsou zcela nadčasové a v dnešní době více než podnětné.
STÁHNOUT ČÍST
Václav Klaus pro Právo a Novinky.cz: Je čas na vzpouru davů
Slavná kniha Vzpoura davů španělského filosofa José Ortegy y Gasseta z roku 1927 opět vychází, rozšiřuje naši řadu Klasici a ukazuje, že devadesát let od svého vzniku je stejně aktuální, jako byla v době svého vzniku - pokud ovšem není aktuální ještě naléhavěji.
Vzpoura davů - Jose Ortega y Gasset — Kniha.cz
(česky) Vzpoura davů. Praha : Orbis, 1933. 154 S. Překlad: Václav Černý, úvodní stať: Václav Černý Praha : Orbis, 1933. 154 S. Překlad: Václav Černý, úvodní stať: Václav Černý (česky) Evropa a idea Národa : a jiné eseje o problémech současného člověka (orig. 'Evropa y la idea de la nación').
SOUVISEJÍCÍ KNIHY