Africké lásky, africká manželství eBook

Fatimma.cz Africké lásky, africká manželství Image

INFORMACE

Africké lásky, africká manželství je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Erich Herold. Přečtěte si s námi knihu Africké lásky, africká manželství na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Africké lásky, africká manželství.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,35 MB

ISBN: 9788072435098

POPIS
Antologie čtyřiceti afrických etnik z pera někdejšího, dnes už zemřelého ředitele pražského Náprstkova muzea a jeho ženy, bývalé zpravodajky Čs. rozhlasu v Africe. Kniha nejen o lásce a milování, ale také o námluvách, svatbě, rodinném životě, nevěře a manželských sporech, prostě o vztahu mezi mužem a ženou v praktickém životě i v zrcadle slovesného a výtvarného umění africké kmenové společnosti obsahuje množství legend, pohádek a popěvků na erotické, milostné a manželské téma. Milování nebylo v očích Afričanů námětem choulostivým, bez fíkového listu se obešlo i výtvarné umění, neboť šlo o magii plodnosti. Kniha je vyzdobena fotografiemi řezbářských děl, zobrazujících lidský pár, protože postavy muže a ženy vnímané jako prarodičovský pár hrály v životě kmenového společenství podobnou roli jako Madona s dítětem v křesťanství.
STÁHNOUT ČÍST
Africké lásky, africká manželství - Věra Heroldová ...
Hluboce lidský příběh lásky mezi mužem (H. Bogart) a ženou (K. Hepburnová) na pozadí dobrodružství a romantiky africké přírody. Napínavý děj, který je sice již zpracován na barevný materiál, ale ve skutečnosti ještě ve stylu předválečného černobílého filmu s důrazem na konverzaci.
Africká kuchyně / Ochutnejte svět - blog mezinárodní kuchyně
Africké lásky, africká manželství; Šťovíčková-Heroldová Věra, Herold Erich. 150,00 Kč. Skladem
SOUVISEJÍCÍ KNIHY