Asthma bronchiale eBook

Fatimma.cz Asthma bronchiale Image

INFORMACE

Asthma bronchiale je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Zdeněk Susa. Přečtěte si s námi knihu Asthma bronchiale na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

NÁZEV SOUBORU: Asthma bronchiale.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,98 MB

ISBN: 8072544411

POPIS
Prevalence astmatu v posledních padesáti letech stoupá. Děje se tak u dětí i u dospělých, v rozvinutých i v rozvíjejících se zemích. Příčina je jistě komplexní: Mezi dětmi přibývá atopiků, mění se životní styl i životní prostředí (změny klimatu, alergeny, kouření, průmysl). Úmrtnost na astma však stále klesá. Průduškové astma patří mezi několik málo nemocí, u kterých už došlo k celosvětovému konsenzu o diagnostice, sledování a terapii. Existuje Globální iniciativa pro astma (GINA), která pod záštitou WHO a Národního ústavu pro srdce, plíce a krev (NHLBI) v USA sdružuje přední světové vědce. Z obsahu: Rizikové faktory astmatu, diagnóza, klinický obraz, terapie astmatu, komplikace, prevence.
STÁHNOUT ČÍST
Léčba astma bronchiale - kazuistika | proLékaře.cz
2 Epidemiologie. Asthma bronchiale beginnt in der Regel schon im Kindesalter und ist die häufigste chronische Erkrankung dieses Lebensabschnitts. Zur Prävalenz des Asthma bronchiale in Deutschland gibt es divergierende Aussagen. Einige Autoren geben 2-4%, andere Quellen sogar 6-10% an. Die Zahl der asthmabedingten Todesfälle in Deutschland beträgt ca. 5.000/Jahr.
Asthma bronchiale - Beobachter
Ursachen. Beim Asthma kommen zwei Dinge zusammen: Erstens eine Veranlagung, die dazu führt, dass die entzündeten Bronchien besonders empfindlich auf bestimmte Reize reagieren und zweitens äußere Auslöser, wie zum Beispiel Allergene, Atemwegsinfekte oder kalte Luft, welche die typischen Atemnotanfälle hervorrufen können.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY