Moře moří eBook

Fatimma.cz Moře moří Image

INFORMACE

Hledáte knihu Moře moří? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Ilma Rakusa? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Moře moří.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,80 MB

ISBN: 9788087545034

POPIS
Dětství a mládí ve střední Evropě, když tato střední Evropa po 2. světové válce přepisovala své politické a kulturní obrysy: Ilma Rakusa sleduje ve svých vzpomínkách malé děvčátko, dceru slovinského otce a maďarské matky, po jejích životních cestách ze slovenského maloměsta přes Budapešť, Lublaň, Terst až do Curychu – a odtamtud dále na Východ a na Západ, do Leningradu/Petěrburku a do Paříže.Všude se cítí jako cizinka, nikam nepatří, svou vlast najde v hudbě, ve hře na klavír, a po objevení Dostojevského, v literatuře. Doma se cítí ale také v cestování, v pohybu. Moře moří je mnohem víc než jen převyprávění dětství a mládí. Zaklíná se tím, co z míst a pohybů zůstává: tóny a zvuky, barvy a nálady, jednotlivé scény a záblesky.Ilma Rakusa se ke svým raným létům vrací zcela bez sentimentality, ale i bez horlivosti vyznání, zato s velkou exaktností v nejobtížnějším aspektu vzpomínek: v popisech atmosféry, které podává stručně a precizně. V její vzpomínkové knize tak vyvstávají 50. a 60. léta 20. století prizmatem pohledu neobvyklé autorky, která jako málokdo žije mezi různými kulturami.
STÁHNOUT ČÍST
Sny o moři, moře ve snu - snář, výklad snů
Baltské moře | Atlantik či Indický oceán | Středozemní moře | Teploty moří ve světě. Voda pohlcuje dopadající sluneční záření, což má za následek její ohřívání. Od hloubky 200 m se ale teplota moře nemění. Teplota oceánů a moří stoupá směrem od pólů k rovníku a naopak klesá od hladiny ke dnu.
moře překlad z češtiny do němčiny - Seznam Slovník
Filmy na hladině moře Čelisti (1975) Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou někde čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne první oběť, posléze další a další.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY