Munch eBook

Fatimma.cz Munch Image

INFORMACE

Hledáte knihu Munch? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2013 a autorem je none? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Munch.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,67 MB

ISBN: 9788024239323

POPIS
Edice Světové umění je zasvěcena nejvýznamnějším osobnostem v dějinách umění a jejich dílu. Dokonale graficky zpracované knihy obsahují velké množství kvalitních barevných reprodukcí, z nichž si čtenář může udělat dobrou představu o umělcově tvorbě. Doprovází je fundovaný biografický text, který shrnuje nejen základní informace o malířově životě, ale také o jeho postojích a názorech a obecně přístupu k umění. Díky praktickému formátu a vysoké kvalitě představuje série Světové umění dokonalé dárkové publikace.Edvard Munch (1863 – 1944), známý norský modernistický malíř a grafik, který svým dílem ovlivnil řadu uměleckých škol a hnutí. K jeho nejznámějším obrazům patří Výkřik, Smrt v pokoji nemocné či Tanec života.
STÁHNOUT ČÍST
Výkřik - Wikipedie
Edvard Munch (Løten, 1863. december 12. - Oslo, 1944. január 23.) világhírű norvég expresszionista festő. Leghíresebb képe, A sikoly c. festmény a világ legismertebb műalkotásai között tartható számon. Művei számos nagy művészeti múzeumban megtalálhatók világszerte.
Edvard Munch - Wikipedia, wolna encyklopedia
Munch ne soffrì amaramente, e a ciò si aggiunse la paura, sorta nel 1940 con l'occupazione nazista della Norvegia, di un imminente sequestro della sua opera omnia. Munch allora aveva 76 anni, e non era consapevole che ben settantuno sue opere avrebbero fatto poi ritorno in Norvegia, acquistate da collezionisti privati.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY