Granátníci eBook

Fatimma.cz Granátníci Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Granátníci! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Granátníci a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Granátníci.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,18 MB

ISBN: ",

POPIS
Brigadeführer SS a generálmajor Waffen-SS Kurt Meyer (1910–1961) vstoupil v roce 1929 do řad meklenburské policie. Během přípravky na Policejní akademii ve Schwerinu dostal od svých druhů přezdívku „Panzermeyer“, neboť se zotavil z ošklivého pádu ze střechy, při němž utrpěl mnohočetné zlomeniny. Přezdívka měla vyjádřit, že je odolný jako tank. V roce 1934 přešel jako voják z povolání k Leibstandarte (gardové jednotce). Během tažení proti Polsku vedl rotu stíhačů tanků a během tažení na Západě rotu střelců na motocyklech. Za války na Balkáně byl velitelem průzkumného oddílu. Po ukončení kurzu velitelů pluku obdržel velení nad 25. plukem pancéřových granátníků a v roce 1944 velení nad 12. tankovou divizí SS Hitlerjugend. Byl nejmladším velitelem divize v německých ozbrojených silách. Válečné paměti Kurta Meyera představují v německé poválečné memoárové literatuře poměrně ojedinělý pokus skloubit popis bojových operací na západní i východní frontě s napínavým, takřka beletristickým podáním. V roce 1957, kdy poprvé vyšly, se rázem staly bestsellerem a byly postupně přeloženy do několika jazyků. Na jejich oblíbenost neměla vliv ani autorova zjevná snaha lakovat bojové nasazení proti Spojencům na růžovo a jednostranná obhajoba jednotek Waffen-SS. Své vzpomínky promýšlel Meyer již ve vězení a jejich vydání mu zajistilo širokou publicitu – kladnou i zápornou.
STÁHNOUT ČÍST
Granátníci v rakouské armádě - Valka.cz
Pruští granátníci období sedmileté války . Dne 1. října 1756 došlo u Lovosic k první bitvě sedmileté války. Pruská armáda pod osobním velením Friedricha II. se střetla s rakouským vojskem, jemuž velel generál Maxmilian Ulysses von Browne.
Granátník - Wikipedie
Pancéřoví granátníci Národního odporu Praha. Út, 08/06/2010 - 11:15 . V tažení vyznavačů tradičního neonacismu proti metodám a oblékání okoukaným od anarchistů a antifašistů, které v českém prostředí zosobňuje organizace Autonomní nacionalisté, ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY