Benediktini a střed Evropy eBook

Fatimma.cz Benediktini a střed Evropy Image

INFORMACE

Benediktini a střed Evropy je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Dušan Foltýn. Přečtěte si s námi knihu Benediktini a střed Evropy na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Benediktini a střed Evropy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,53 MB

ISBN: 9788074224621

POPIS
Kolektiv více než třiceti domácích a zahraničních autorů nabízí pohled na benediktinství jako na jev, který již téměř půldruhého tisíciletí spolupůsobí v dějinách Evropy a jehož stopy jsou dobře čitelné v její vzdělanosti a kultuře. Úvodní kapitoly knihy vytváří svým zaměřením na mnišství v rodící se středověké Evropě obecný rámec tématu. Na něj navazuje soubor studií o křesťanství a působení benediktinů v nově vznikajících státech střední Evropy a o jejich kontaktech se západoevropským mnišstvím. Součástí svazku je také „Monasticon“, katalog vybraných benediktinských klášterů.
STÁHNOUT ČÍST
Detail výstavy - Národní galerie Praha
Benediktini a střed Evropy Dušan Foltýn (ed.), Jan Kremer (ed.), Pavlína Maškov á (ed ...
PDF EDIČNÍ PLÁN - Nakladatelství lidové noviny
Architektura vybraných benediktinských klášterů v Uherském království, in: Foltýn, D., Kremer, J., Mašková, P, Sommer P., Žemlička J. (eds.): Benediktini a střed Evropy (v tisku) (teologie stručný výběr) Křest jako přechodový rituál? K současné diskusi o pastoračním významu křtu v německé jazykové oblasti.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY