Benediktini a střed Evropy eBook

Fatimma.cz Benediktini a střed Evropy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Benediktini a střed Evropy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Benediktini a střed Evropy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Benediktini a střed Evropy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,62 MB

ISBN: 9788074224621

POPIS
Kolektiv více než třiceti domácích a zahraničních autorů nabízí pohled na benediktinství jako na jev, který již téměř půldruhého tisíciletí spolupůsobí v dějinách Evropy a jehož stopy jsou dobře čitelné v její vzdělanosti a kultuře. Úvodní kapitoly knihy vytváří svým zaměřením na mnišství v rodící se středověké Evropě obecný rámec tématu. Na něj navazuje soubor studií o křesťanství a působení benediktinů v nově vznikajících státech střední Evropy a o jejich kontaktech se západoevropským mnišstvím. Součástí svazku je také „Monasticon“, katalog vybraných benediktinských klášterů.
STÁHNOUT ČÍST
Kornélie Kolářová Takácsová - Katolická teologická fakulta
Pozývame vás na ďalšie večerné stretnutie v rámci cyklu Liturgický rok s ikonami v kláštore Premenenia Pána v Sampore. Vdp. Ivan Moďoroši predstaví v stredu 11. marca 2020 v prednáškovej miestnosti kláštora ikonu Premenenie Pána.Stretnutie začne o 19.00 hod. a zakončí sa spoločnou modlitbou kompletória v kláštornom chráme o 20.00 hod.
Benediktínski obláti
Dáme-li za pravdu této tezi, pak nic nebrání tomu, abychom akceptovali (jakkoli hypotetické) vlivy z mimokřesťanských náboženských a filozofických tradic, aniž bychom ztratili ze zřetele vlastní inspirační zdroj mnišství - biblické texty a zejména jejich střed a cíl, tedy samotného Ježíše Krista.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY