Básně eBook

Fatimma.cz Básně Image

INFORMACE

Básně je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Kainar. Přečtěte si s námi knihu Básně na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Básně.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,17 MB

ISBN: 9788075776167

POPIS
Reeditovaný svazek básní Josefa Kainara (1917—1971) představuje výbor z autorova díla čtyřicátých a šedesátých let — Osudy (1940—1943), Nové mýty (1946), Lazar a píseň (1960) a Moje blues (1966). Působivost Kainarových textů těží z nevšedního propojení slova a hudby. Vyrůstá z epického vyprávění, zkratkovitě načrtnutého příběhu, jejž zbavuje iluzivnosti a očišťuje ho až k samému jádru, aby dala vyniknout mytičnosti a osudovosti lidského bytí, a směřuje k dokonalému bluesovému vyjádření, jedině schopnému vystihnout atmosféru smutku a nostalgie.
STÁHNOUT ČÍST
Literární.cz | Básně
O čem je kniha Básně? Výbor z díla francouzského básníka poloviny 15. století, známého svým nespoutaným a nekonvenčním životem. Jeho verše jsou soustředěny do několika tematických okruhů - píše šprýmové odkazy, úvahy o umírání, básně proti pomlouvačům, jindy zase líčí pomíjivost lásky, krásy a slávy.
Básně známých autorů | Básně, básničky, citáty, úvahy ...
Básně Miloše Kratochvíla plné humoru baví nejen děti, ale i dospělé. Kratochvílovy verše jsou zábavné, milé, plné humoru i slovních hříček. I díky tomu knihy pro děti od Miloše Kratochvíla neztrácejí na oblíbenosti, a i v dnešní době, kdy lidé „moc nečtou",
SOUVISEJÍCÍ KNIHY