Pod čarou umění eBook

Fatimma.cz Pod čarou umění Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Pod čarou umění! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Pod čarou umění a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Pod čarou umění.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,90 MB

ISBN: 9788086970592

POPIS
„Proč je umění krásné? Protože je zbytečné!“ poznamenává v Knize neklidu Fernando Pessoa. Co je ale potom v životě nezbytné a proč člověk věnuje tolik času a energie právě takovým zbytečnostem, jako jsou románové příběhy, symfonické skladby nebo malba? A proč právě s uměním spojujeme sílu a jedinečnost lidského ducha? Existuje ještě rozdíl mezi uměním a kýčem? Jakou vůbec může mít umění a literatura funkci či hodnotu v dnešní digitalizované, globálně nebezpečné civilizaci? A jaké postavení v ní má umělec? Eseje v této knize vznikaly ze zaujetí pro současné umění a literaturu jako zvláštní formu lidského myšlení - myšlení, ve kterém se smysl nepotvrzuje, ale neustále znovu a znovu objevuje.
STÁHNOUT ČÍST
Pod čarou umění - Jiří Přibáň - Megaknihy.cz
Etruské umění začalo vznikat v 8. století př. n. l..Zpočátku se Etruskové zabývali pouze zdobením předmětů denní potřeby a praktickými věcmi. Díla 8. a 7. století př. n. l. jsou ovlivněna především orientálním uměním, což se projevilo zdobením ornamenty.Později bylo etruské umění konfrontováno s řeckým uměním od něhož převzalo řadu prvků.
Pod čarou umění - Jiří Přibáň | Knihy Dobrovský
Projekt Nad čarou - jednosměrná zpátky navazuje na šestiletou tradici výstav Pod čarou, které dávaly prostor nepřijatým uchazečům o studium na veřejných vysokých uměleckých školách. K vidění na nich byla díla i aktuálních vystavujících - těch, kteří se nakonec „dostali" a školu buď ještě studují, nebo jsou čerstvými absolventy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY