Rodinné právo eBook

Fatimma.cz Rodinné právo Image

INFORMACE

Hledáte knihu Rodinné právo? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Lenka Westphalová? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Rodinné právo.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,46 MB

ISBN: 9788074005527

POPIS
Rekodifikací soukromého práva, v jehož rámci bylo rodinné právo opět začleněno do občanského práva, je mnohé v této právní oblasti nahlíženo nově. Učebnice rodinného práva, kterou takto představujeme, byla napsána renomovanými autory, kteří se danou problematikou dlouhodobě zabývají. Kniha je rozdělena na část obecnou a zvláštní. V obecné části učebnice se autoři zaměřují na subjektivní rodinná práva a jejich ochranu, na zásady obecného soukromého práva a na zásady rodinného práva. Jsou vysvětlovány pojmy jako je např. zletilost, svéprávnost, domácnost, rodinná domácnost, obvyklé a základní vybavení rodinné domácnosti, odluka, atp. Zvláštní část učebnice obsahuje několik dílčích kapitol věnovaných manželství a jiným formám soužití, příbuzenství, poměrům dětí a třetích osob, a to i ve vazbě na veřejné právo. Učebnice je určena vedle studujících rodinného práva širší odborné veřejnosti, např. sociálním pracovníkům, matrikářům, a všem, kteří se s rodinným právem chtějí podrobněji seznámit či zabývat.
STÁHNOUT ČÍST
Rodinné právo | Knihy.ABZ.cz
Ahoj holky! Vypadá to, že budu potřebovat právníka na rodinné právo. Četla jsem tady nějaké diskuze o doporučení právn.kanceláří, ale buď jsou staršího data, nebo jsou cenově nad moje možnosti.
89/2012 Sb. Občanský zákoník (nový)
Deti a rodinné právo Právna úprava vzťahu medzi rodičmi a deťmi je obsiahnutá v troch častiach zákona o rodine. Už v základných zásadách zákona o rodine je rodičovstvo chápané ako mimoriadne poslanie muža a ženy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY