Památky jižních Čech 7 eBook

Fatimma.cz Památky jižních Čech 7 Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Památky jižních Čech 7! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Památky jižních Čech 7 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Památky jižních Čech 7.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,41 MB

ISBN: 9788085033724

POPIS
Sedmé pokračování sborníku Památky jižních Čech přináší rozsáhlejší studie i drobnější informativní zprávy o pestrém památkovém fondu v Jihočeském kraji. Do úvodní části byly – jako již tradičně – zahrnuty texty dokumentující historii památkové péče v daném regionu, všímají si peripetií úsilí o uchování neporušeného obrazu prachatických hradeb v meziválečném období a těžkého boje o záchranu románského kostela sv. Mikuláše v boletickém vojenském prostoru v druhé polovině 20. století. Další podrobnější studie se zabývají židovským hřbitovem v Jistebnici na Táborsku, renesančními malbami v píseckém kostele sv. Václava, pozdně barokní výzdobou knihovních sálů a letního refektáře v klášteře Vyšší Brod či architekturou vznikající v Českém Krumlově za druhé světové války. Nejrozsáhlejší text svazku poprvé komplexně vyhodnocuje stavebněhistorický průzkum letohrádku Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě. Formou 3D vizualizace je zde kupř. prezentována jeho podoba z konce 17. století, významně odlišná od tvaru, který tato ojedinělá stavba získala přestavbou po půlstoletí své existence. Nové interpretace se dostalo i koncepci Prokyšových nástěnných maleb v jeho interiéru. Další články se mj. věnují architektonickému dílu Bohumila Böhma (českokrumlovské kino, českobudějovický plavecký bazén), průzkumu a opravě čimelické hrobky Vratislavů z Mitrovic, znaku schwarzenberské sekundogenitury v prvorepublikové grafické podobě od Břetislava Štorma či nálezu nacistické a komunistické nástěnné malby v jedné z budov českokrumlovského zámeckého areálu. Informace zde najdou i ti, které zajímají nově prohlášené kulturní památky či úsilí o záchranu a restaurování širokého spektra jihočeských historických staveb a artefaktů (např. zámek Měšice u Tábora, dům Štěpánka Netolického v Třeboni, sgrafitová fasáda domu čp. 520 ve Slavonicích, kamenná kazatelna v Soběslavi či relikviář s ostatky sv. Hyppolita v Jindřichově Hradci).
STÁHNOUT ČÍST
Památky jižních Čech 7 - Martin Gaži, 2016, brožovaná ...
Památky jižních Čech 1 Autor: Gaži, Martin a Ouroda, Vlastislav Nakladatel: Národní památkový ústav EAN: 9788085033144 ISBN: 978-80-85033-14-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 176 stran, česky Rozměry: 16,5 × 24 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání)
Památky jižních Čech 7 (Martin Gaži) | Detail knihy | ČBDB.cz
Památky jižních Čech 6 - Martin Gaži Ostatní knihy Šesté pokračování sborníku Památky jižních Č ech opět přináší rozsáhlejší studie i drobnější zprávy o pestrém památkovém fondu v Jihočeském kraji.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY