Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti eBook

Fatimma.cz Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti Image

INFORMACE

Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Marie Mikulová Thulstrupov. Přečtěte si s námi knihu Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,99 MB

ISBN: 807325056

POPIS
Studie znalkyně a překladatelky spisů dánského myslitele pojednává především o jeho místě v dějinách křesťanské spirituality. Existuje řada komparativních prací, které sledují analogie a rozdíly mezi kodaňským myslitelem a jinými filosofy, popřípadě dogmatickými teology. Tato kniha je průkopnickým pokusem o takové srovnání na půdě křesťanské zbožnosti. Všímá si proto styčných bodů mezi Kierkegaardovými náboženskými myšlenkami a spiritualitami významných epoch křesťanství, zejména prvotní církve, katolické mystiky a protestantského pietismu. Marie Mikulová Thulstrupová studovala v letech 1945–1946 protestantskou teologii ve Štrasburku a studia dokončila na evangelické teologické fakultě v Praze roku 1947. Téhož roku odjela na stipendijní pobyt do Dánska, aby se věnovala dílu Sørena Kierkegaarda. Spisy kodaňského myslitele od té doby stále studuje a překládá. V Dánsku se provdala za Nielse Thulstrupa, pozdějšího profesora etiky na teologické fakultě v Kodani. Spolu s ním působila nejen na této fakultě, ale i v Kierkegaardovské společnosti a v Academia Kierkegaardiana. Publikovala řadu prací jak o Kierkegaardovi, tak o křesťanské meditaci a mystice. V dánské státní církvi sloužila jako farářka. Její celoživotní sen překládat Kierkegaardovo dílo do češtiny se mohl z politických důvodů uskutečnit až po roce 1989.
STÁHNOUT ČÍST
Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti - Thulstrupová ...
Literatura obcojęzyczna Kierkegaard A Dějiny Křesťanské Zbožnosti - sprawdź opinie i opis produktu. Zobacz inne Literatura obcojęzyczna, najtańsze i najlepsze oferty.
Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti
Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti Marie Mikulová Thulstrupov. 198 Kč . 178 Kč ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY