Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska eBook

Fatimma.cz Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,30 MB

ISBN: 9788087866474

POPIS
Vydejme se spolu s Alešem Česalem do nejzápadnějšího koutu naší vlasti, na Chebsko a Ašsko. Krajinou, kterou formovala řeka Ohře. Do země s pečetí podzemního ohně a léčivých pramenů. Do krajiny plné středověkých památek i přírodních krás.Poodhalíme záhady Chebského hradu i symboliku jeho tajemné kaple. Navštívíme nejzápadnější bod České republiky, vypravíme se i do nitra jedné z nejmladších sopek na našem území a necháme se uchvátit krásou nejzápadnějšího českého hradu. Budeme sledovat stopy básníka a učence Johanna Wolfganga von Goetha, posledního chebského kata a sběratele starožitností Karla Hussa a nezapomeneme ani na vévodu Valdštejna, který byl v Chebu i se svými věrnými zavražděn. Odhalíme mysterium Bismarckových věží, lidské oběti na hradě Skalná i chebského upíra. Navštívíme památky a zajímavosti známé, ale i zapomenuté. Projdeme se místy svatými i klatými. Autor se věnuje i době poměrně nedávné, kdy v pohraničí vládli nacisté a poté jej uzamkla železná opona. Dozvíme se, kdy a proč v Chebu přistála vzducholoď, jak je to se zdejším zemětřesením, jak vznikla legenda o populárním novodobém „bůžkovi“ plodnosti Františkovi, řekneme si, jak to bylo s nacistickou podzemní továrnou a krátce zavítáme i k sousedům na bavorskou stranu hranice.
STÁHNOUT ČÍST
Tajemné stezky-Za skrytou krásou Chebska - Aleš Česal ...
Kniha: Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska (Aleš Česal). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
Stezky - Vyhledávání na Heureka.cz
Všetky informácie o produkte Kniha Za skrytou krásou Chebska, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Za skrytou krásou Chebska. Za skrytou krásou Chebska od 8,20 € - Heureka.sk
SOUVISEJÍCÍ KNIHY