Legionářská odyssea eBook

Fatimma.cz Legionářská odyssea Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Legionářská odyssea! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Legionářská odyssea a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Legionářská odyssea.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,90 MB

ISBN: 9788072435920

POPIS
František Prudil se narodil v roce 1891 ve vesničce Rozseč nedaleko Kunštátu na Českomoravské vrchovině, v době vyhlášení války v roce 1914 mu tedy bylo 23 let. Proto byl hned následujícího roku odveden do rakousko-uherské armády a brzy poslán na frontu. Veškeré své zážitky – účast v bitvě u Rovna, zajetí, práce a život v zajateckých táborech, dlouhé putování přes celé Rusko do Vladivostoku a nakonec návrat domů – si zapisoval do deníků. Jeho prožitky obohacené postřehy o životě prostých lidí v Rusku byly již před lety vydány, ale pro jejich autentičnost a zajímavé líčení tehdejších událostí je nyní vydáváme podruhé.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Legionářská odyssea - deník Františka Prudila - Trh ...
Legionářská odyssea : deník Františka Prudila / Hlavní autor: Prudil, František, 1891-1992 Vydáno: (2012) Z Hradešic do Vladivostoku a zpět : válečný deník legionáře / Hlavní autor: Stuchl, Karel, 1892-1967 Vydáno: (2014)
JURMAN, Oldřich : Legionářská odyssea
Odyssea . Hodnocení produktu: 100% . Nádherně ilustrovaný dobrodružný příběh z antického Řecka ve velkém formátu (29 x 37 cm). Král Odysseus se po dobytí Troje touží vrátit domů. Netuší ale, jakou plavbu mu osud...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY