Proč lidé pláčou před obrazy eBook

Fatimma.cz Proč lidé pláčou před obrazy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Proč lidé pláčou před obrazy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Proč lidé pláčou před obrazy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Proč lidé pláčou před obrazy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,58 MB

ISBN: 8020015094

POPIS
Příběhy lidí, které obrazy dojaly k slzám.Autor – historik umění, profesor na univerzitě v Chicagu – se v knize zabývá tím, jak výtvarné umění působí na naše city. Vychází z výpovědí současných návštěvníků muzeí a galerií – laiků i odborníků, sleduje jejich přístup k uměleckým dílům z různých historických období a z rozboru získaných poznatků vyvozuje obecnější závěry o tom, jakou roli hrají emoce v dnešní době nejen v přístupu k umění, ale i v mezilidských vztazích. Autor postihuje také historický vývoj citového vnímání uměleckých děl, který samozřejmě výrazně ovlivňuje i skutečnost, že někteří umělci upadají časem v zapomnění a jiní, jejichž dílo v době svého vzniku nedosáhlo většího ohlasu, jsou naopak mnohem více oceňováni s odstupem třeba několika století.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Proč lidé pláčou před obrazy - příběhy lidí, které ...
Podobné zážitky dokonce přiměly Johna Elkinse k napsání knihy Proč lidé pláčou před obrazy. Obrazy Marka Rothka pronikly i do popkultury. Tady si jeden zahrál významnou roli i ve filmu Prime z roku 2005, když si před ním uspořádali večeři hlavní hrdinové. Foto: repro Deník N.
Elkins, James: Proč lidé pláčou před obrazy - iLiteratura.cz
Obsah: Proč lidé pláčou před obrazy Autor - historik umění, profesor na univerzitě v Chicagu - se v knize zabývá tím, jak výtvarné umění působí na naše city. Vychází z výpovědí současných návštěvníků muzeí a galerií - laiků i odborníků -, sleduje jejich přístup k uměleckým dílům z různých historických ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY